HESU Meeting 2018: atletické hvězdy i sport pro všechny | iSport.cz
31. srpna 2018 • 09:00

HESU Meeting 2018: atletické hvězdy i sport pro všechny

Autor:
Zuzana Hejnová se v na začátku září objeví v Kutné Hoře
TOP VIDEA
Darida o přestupu, zraněních a Bundeslize. Podívejte se na velký rozhovor na iSport TV! Darida o přestupu, zraněních a Bundeslize. Podívejte se na velký rozhovor na iSport TV!
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zářijové úterý čeká Kutnou Horu velká sportovní událost: druhý ročník HESU Meetingu Zuzany Hejnové. Představí se výškaři Jaroslav Bába a Michaela Hrubá, vícebojařka Kateřina Cachová a další špičkoví atleti. Připraveny jsou netradiční disciplíny, ve kterých proti sobě budou soupeřit muži i ženy. Do meetingu se může aktivně zapojit i široká veřejnost.Sportovní nadšenci se mohou zaregistrovat do běhu na 150 metrů nebo 200 metrů překážek. Připravený je i oblíbený OCR běh s dvanácti překážkami. Děti si zazávodí ve skoku do dálky či v trojboji přípravek. Každý návštěvník si pak může vyzkoušet otevřený atletický trénink pod vedením bývalé olympijské atletky Michaely Hejnové, která je sestrou Zuzky.

„Ostrý” sportovní program obstarají vynikající čeští atleti. Fanoušci uvidí skok vysoký i daleký, smíšený běh mužů a žen na 100 metrů a 100 yardů a další disciplíny. Na závěr je nachystaná autogramiáda s hvězdami meetingu i Zuzkou Hejnovou.

„Ráda bych pozvala všechny fanoušky, připravili jsme opravdu fajn program. Hobíci si vyzkouší atletiku, poměří vzájemně síly a nebo si jen zatrénují,” říká Zuzka Hejnová, která sice startovat nebude, ale meeting připravuje a bude ho na místě spolukomentovat. „Mám radost, že přijede Jarda Bába. Bude to jedna z posledních příležitostí ho vidět v akci,” dodává Zuzana k účasti výškařského rekordmana a olympijského medailisty.

Ve výšce nastoupí společně muži i ženy. „Pro mě to bude nová zkušenost. Vím, že se to zkoušelo v Ostravě v hale u tyčky. Je to příjemná změna, těším se na to,” říká juniorská mistryně světa Michaela Hrubá. „Meeting je taky skvělá šance pro lidi, aby si zkusili, co atletika obnáší.”

Pro Jaroslava Bábu se jedná o předposlední závod v kariéře. Po HESU Meetingu se představí ještě na Olomoucké laťce. „Ale na stadionu to bude naposledy. Moc se na to těším. Spojení sil kluků a holek je Zajímavý formát,” říká.

Program začíná v úterý 4. 9. od 16:00 hodin. Kompletní rozpis meetingu a registrace jsou k dispozici na www.hesu.cz/meeting2018.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud