14. listopadu 2020 • 18:54

Nové naděje české atletiky: Iron Lada, hvězda s dredy i nigerijská krev

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
1
 • Video se připravuje ...

  Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová nebo Nikola Ogrodníková. To jsou velká jména české atletiky, která určitě znáte. A která mají ve sbírce řadu úspěchů. Ale kdo přijde po nich? Pojďme se společně podívat na novou generaci českých atletek, jež by mohly zazářit v následujících letech. 

 • BARBORA MALÍKOVÁ

  Disciplína: běh na 400 metrů
  Klub: TJ Sokol Opava
  Věk: 18 let 

  Čtvrtkařka Barbora Malíková je považována za jednu z největších českých atletických nadějí. Ostatně už vyhrála mládežnickou olympiádu v Buenos Aires. K tomu má za sebou ve svých osmnácti letech skvělou sezonu. V srpnu získala republikový titul na 400 metrů, v září si připsala tuzemský juniorský rekord na dvojnásobné trati 800 metrů. K tomu začíná pronikat do elitní Diamantové ligy. 

  Mladá česká atletka Barbora Malíková Mladá česká atletka Barbora MalíkováFoto Dominik Bakeš / Sport

 • LADA VONDROVÁ

  Disciplína: běh na 400 metrů a na 400 metrů překážek
  Klub: USK Praha
  Věk: 21 

  Jednadvacetiletá Lada Vondrová rovněž patří do nové generace českých atletek. Specializuje se na běh na 400 metrů a 400 metrů překážek. V únoru se na domácím šampionátu v Ostravě postarala o nevšední kousek. Brala dvě zlata na 400 a 200 metrů, oba závody přitom od sebe dělilo půl hodiny. Nešlo přitom o náhodu, Lada je totiž schopná za den absolvovat i čtyři starty. Před rokem už získala stříbro na evropském šampionátu do 23 let. Zajímavostí je, že atletickým disciplínám se věnuje až od svých šestnácti, do té doby hrála fotbal. 

  Talentovaná čtvrtkařka Lada Vondrová Talentovaná čtvrtkařka Lada VondrováFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • KLÁRA SEIDLOVÁ

  Disciplína: běh na 60, 100 a 200 metrů
  Klub: USK Praha
  Věk: 26 let

  Klára Seidlová si může považovat titulu nejrychlejší Češky. Dominuje především v nejkratším atletickém sprintu, halové šedesátce. Pro Seidlovou je sprint na sedm sekund, po němž závodnice chytá matrace, nejoblíbenější disciplínou. Kromě šedesátky běhá ale i stovku, ve které má osobní rekord 11,38 a dvoustovku s nejlepším časem 23,66.

  Sprinterka Klára Seidlová pózovala pro iSport LIFE magazín Sprinterka Klára Seidlová pózovala pro iSport LIFE magazínFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • MICHAELA HRUBÁ

  Disciplína: skok do výšky
  Klub: USK Praha
  Věk: 22

  Výškařskou nadějí je dvaadvacetiletá Michaela Hrubá. Před třemi lety se stala juniorskou mistryní světa. Loni se ve finále halového evropského šampionátu v Glasgow přenesla přes 194 centimetrů, což stačilo na pěkné šesté místo. Šestá byla i venku rok předtím v Berlíně. Její osobní rekord činí 195 centimetrů. Velké předpoklady má rovněž osmnáctiletá Bára Sajdoková, jež se letos dostala už na 191 centimetrů. 

  Česká výškařka Michaela Hrubá Česká výškařka Michaela HrubáFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • EMMA MAŠTALÍŘOVÁ

  Disciplína: trojskok
  Klub: Dukla Praha
  Věk: 19

  Po dlouhé době v Čechách ožívá disciplína světové šampionky Šárky Kašpárkové. A to díky trojskokance Emmě Maštalířové. Jestli ji ještě neznáte, vězte, že má před sebou velkou sportovní budoucnost. V pouhých devatenácti letech se pyšní už třemi tituly z domácích mistrovství. A ještě jedna zajímavost. Koluje v ní exotická krev: její otec totiž pochází z Nigérie. 

  Emma Maštalířová Emma MaštalířováFoto Michal Beránek

 • TEREZA ĎURDIAKOVÁ

  Disciplína: chůze
  Klub: AK Olymp Brno
  Věk: 29 

  Je dost možné, že jste o Tereze Ďurdiakové ještě neslyšeli. Šikovná sportovkyně začínala jako akvabela, přes triatlon se dostala k maratonu a nakonec boduje jako chodkyně. Její velký sen je kvalifikovat se na olympijské hry, a proto zvolila chůzi, ve které vidí největší šanci na úspěch. A že to s ní myslí vážně, potvrdila říjnovým republikovým titulem. Na domácím mistrovství předčila dokonce českou jedničku Anežku Drahotovou. Přestože ještě piluje techniku, v Poděbradech při svém debutu dvaceti kilometrovou trať dokončila v pátém nejrychlejším českém čase historie.

  Česká chodkyně Tereza Ďurdiaková Česká chodkyně Tereza ĎurdiakováFoto Instagram/Tereza Ďurdiaková

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud