Milwaukee zdolalo v bitvě nejlepších týmů NBA Lakers, slaví i Houston

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Souboj dvou nejlepších týmů NBA vyzněl pro domácí basketbalisty Milwaukee, kteří zdolali Los Angeles Lakers 111:104. K devatenácté výhře z posledních 20 zápasů pomohl výraznou měrou Řek Janis Adetokumbo, autor 34 bodů, 11 doskoků a sedmi asistencí. Hostům nestačil sedmý triple double LeBrona Jamese v sezoně za 26 bodů, 12 doskoků a 12 asistencí ani 36 bodů a 10 doskoků Anthonyho Davise.

Oba kluby šly do vzájemné bitvy s bilancí 24-4, tedy s 20 zápasy nad bilancí 50 procent. NBA byla naposledy něčeho takového svědkem před téměř čtyřiceti lety, kdy se v lednu 1980 v Arizoně střetly Phoenix a Boston (116:87). I nyní šlo o poměrně jasnou záležitost, byť tomu konečný výsledek nenapovídá.

Bucks duel kontrolovali téměř po celou dobu, už v poločase vedli 65:46 a celkově si vypracovali až jednadvacetibodový náskok. Kromě Adetokunba, který trefil 11 z 19 střel včetně osobního maxima pěti trojek, se 21 body blýskl náhradník George Hill. Patnáct bodů a šest doskoků přidal Khris Middleton.

„Byli jsme soustředění po celých 48 minut. Od začátku do konce to byl týmový výkon,“ pochvaloval si Adetokumbo, jenž se v hale Fiserv Forum sešel i s bratry - spoluhráčem Thanasisem a soupeřem Kostasem. Ti ale na rozdíl od nejužitečnějšího hráče minulého ročníku nenastoupili.

Neuspěl ani druhý losangeleský tým Clippers, kteří doma podlehli Houstonu 117:122. Druhý celek Západní konference promarnil sedmnáctibodový náskok a ve třetí části přišel o vyloučeného Louise Williamse. V dresu Rockets zazářil Russell Westbrook s 40 body a 10 doskoky, James Harden mu sekundoval s 28 body a 10 asistencemi. „Nikdy nic nevypustíme,“ řekl autor 16 bodů Clint Capela.

Čtvrté vítězství v řadě získal Utah, jenž v hale Atlanty vyhrál 111:106. Jazz ještě v poločase ztráceli na nejhorší celek Východní konference čtyři body, díky výrazné převaze v doskakování (52:39) ale nakonec uspěli. Donovan Mitchell nastřílel 30 bodů stejně jako domácí Trae Young. San Antonio zdolalo Brooklyn 118:105 navzdory životnímu výkonu Spencera Dinwiddieho, který dal za hosty 41 bodů.

4. Portland 28 12 16 42,9
5. Minnesota 26 10 16 38,5