V prvním finále se drama nekonalo, USK porazil Brno 99:80

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvítězily v úvodním finále play off české ligy nad Friskem Imos Brno 99:80 a ujaly se vedení v sérii hrané na tři výhry. Pražanky tak vyhrály i šestý vzájemný duel této sezony a v lize protáhly svou sérii neporazitelnosti už na 47 zápasů. Druhý finálový duel se hraje v sobotu v Brně.

Frisco se v ofenzivě opíralo o zahraniční posily Abdiovou a Thomasovou, ale převaha USK pod košem byla znatelná, a tak domácí hráčky v poločase vedly o deset bodů.

Definitivně rozhodla třetí čtvrtina, ve které domácí hráčky předváděly pohledné akce a samostatné nájezdy, po kterých zakončovaly z lehkých pozic pod košem. Naopak Brno na chvíli vypadlo v rytmu, nedařilo se mu v obraně ani v útoku a náskok Pražanek tak narostl až na 21 bodů.

Poslední čtvrtina se dohrávala už z povinnosti. Domácí trenér Lubor Blažek nechal odpočívat obě Američanky, Brno ale už nedokázalo duel zdramatizovat. Musí tak zabrat v sobotu na vlastní palubovce, pokud nechce jet v úterý znovu do Prahy s vědomím, že série může skončit v nejkratší možné době.

Finále play off basketbalové ligy žen - 1. zápas:
USK Praha - Frisco Brno 99:80 (28:18, 49:39, 77:56)
Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 32, Whalenová 22, F. Eldebrinková 14, Elhotová 12 - Abdiová 26, Thomasová a Pecková po 15.

O 3. místo - 2. zápas:
Trutnov - VŠ Praha 59:69 (15:18, 31:43, 45:54)
Nejvíce bodů: Větrovcová 16, Mišurová a Šnajdrová po 13 - Callensová 17, Tarasavová 16, Reisingerová 12. Stav série: 0:2.