Vítězná dynastie. Basketbalistky USK přejely Brno a získaly další titul

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha jsou po roce znovu českými mistryněmi. V dnešním třetím finálovém utkání doma porazily Frisco IMOS Brno 82:52 a sérii vyhrály 3:0 na zápasy. Titul získaly potřetí za poslední čtyři sezony a celkově popáté v samostatné české lize.

Delisha Milton-Jonesová z USK (vpravo)Foto ČTK

Po Brnu jsou prvním týmem, který vyhrál ročník bez jediné porážky. Jejich aktuální vítězná série čítá 49 zápasů. Nejužitečnější hráčkou finále byla vyhlášená americká pivotka USK DeLisha Miltonová-Jonesová.

Úvodní dva finálové zápasy byly jednoznačné a i dnes měly Pražanky jasně navrch. Od začátku dominovaly pod košem, dařila se jim střelba za tři body a už v první čtvrtině si vypracovaly náskok 17 bodů (29:12).

Ve druhé části sice Brno hru částečně vyrovnalo, ale pak domácí hráčky předvedly tři trojky za sebou, z toho dvě Frida Eldebrinková, a náskok už byl 22 bodů. Brno zabojovalo a ještě před poločasem snížilo na 13 bodů, v posledních vteřinách však Miltonová-Jonesová další trojkou domácí uklidnila.

USK se trojky dařily podobně jako v minulém utkání v Brně. V první půli vystřelily domácí hráčky zpoza půlkruhu desetkrát a sedmkrát proměnily. Z toho čtyřikrát Eldebrinková.

Švédka pokračovala ve střelbě excelovala i ve druhé půli a spolu s Miltonovou-Jonesovou táhla ofenzivu USK. Přidala se k nim i Zrůstová. Na straně Brna se snažily držet krok zejména Thomasová s Abdiovou, ale USK už bez problémů kráčel za titulem.
Trenér Lubor Blažek si mohl dovolit poslat do hry i náhradnice. Na lavičce zůstaly jen zraněné opory Burgrová a Vítečková, která získala už dvanáctý titul v kariéře. Deset jich vybojovala s Brnem.

Finále play off basketbalové ligy žen - 3. zápas:

ZVVZ USK Praha - Frisco IMOS Brno 82:52 (29:15, 49:33, 71:46)

Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 23, F. Eldebrinková 21, Mirčevová a Whalenová po 8, Zrůstová 7 - Thomasová 20, Abdiová 12, Pecková 11. Rozhodčí: Lukeš, Kučera, Znamínko. Trestné hody: 11/8 - 17/10. Fauly: 18:14. Trojky: 10:4. Konečný stav série: 3:0.