Nymburk hlásí slavnou posilu: Jiří Welsch se vrací do českého basketbalu

Jiří Welsch bojuje v dresu Malagy.
Jiří Welsch bojuje v dresu Malagy.Zdroj: Sport
ČTK
Basketbal
Začít diskusi (0)

Za basketbalové mistry z Nymburka bude hrát reprezentant a někdejší hráč slavné NBA Jiří Welsch, který se středočeským klubem podepsal dvouletou smlouvu.

Dvaatřicetiletý rozehrávač Jiří Welsch strávil čtyři sezony v NBA, do české ligy se vrací po 12 letech. Nymburk to oznámil na svém webu, 199 centimetrů vysokého Welsche v tiskové zprávě označil za posilu prvního řádu.

Welsch si zahrál NBA jako druhý Čech po Jiřím Zídkovi. Mezi lety 2002 a 2006 nastupoval za Golden State Warriors, Boston Celtics, Cleveland Cavaliers a Milwaukee Bucks. V elitní zámořské lize odehrál celkem 247 zápasů.

Do ciziny odešel pardubický rodák Welsch v roce 2000 z pražské Sparty, jeho prvním zahraničním angažmá byla Olimpija Lublaň.

Po návratu z USA hrál za další přední evropské kluby Málagu, Estudiantes Madrid a Charleroi. Nymburku bude vedle české ligy pomáhat i v Evropském poháru a mezinárodní VTB lize.

Začít diskuzi