Zápas NBA v Torontu vyhrál Utah 140:133 až po třetím prodloužení

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Až třetí prodloužení rozhodlo pondělní utkání NBA v Torontu, ve kterém hosté z Utahu zvítězili 140:133. Tým Jazz v posledních sedmi minutách normální hrací doby smazal jedenáctibodové manko a nakonec vydřel proti poslednímu celku Atlantické divize první výhru na palubovce soupeře v sezoně.

Hosty dvakrát udržel v utkání vyrovnávacími koši těsně před koncem hrací doby Al Jefferson, který dohromady dal 24 bodů a doskočil 17 míčů.

Jeho spoluhráč Paul Millsap pak ve třetím nastavení, které si pro změnu vynutil domácí John Lucas vyrovnávací trojkou, završil sedmi body svoji bilanci na 34. V kanadském týmu si DeMar DeRozan vytvořil osobní rekord 37 body, Jose Calderon předvedl 20 bodů a 17 finálních přihrávek.

Na palubovkách soupeřů v pondělí vyhrálo dalších šest mužstev včetně Oklahomy, která těsným vítězstvím 92:90 prodloužila čekání Detroitu na první úspěch v sezoně už o osmý zápas. LeBron James přivedl 38 body mistrovské Miami k výhře 113:110 v Houstonu.

V domácí hale se radoval pouze Phoenix, který porazil 110:100 Denver.