31. října 2017 • 21:50

Druhá porážka doma. Basketbalisté Nymburku podlehli v LM Besiktasi

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů podruhé prohráli na domácí palubovce, ve 4. kole nestačili na favorita skupiny D Besiktas Istanbul a podlehli mu 64:70. V první půli sice vedli nad tureckým vicemistrem až o 14 bodů, ale postupně se projevila větší kvalita hostů a ti se třetí výhrou udrželi v čele tabulky.

Nymburk v úvodu soupeře zaskočil agresivní hrou a rychle se ujal vedení 8:0. Besiktas sice zásluhou DJ Strawberryho okamžitě srovnal na 10:10, ale domácí pokračovali v dobré obraně i přesném útoku. Protivníka dokázali přeskákat pod košem, ještě do konce první čtvrtiny znovu odskočili na 11 bodů a pak vedli dokonce 32:18.

Besiktas se trápil s nymburskou obranou, a tak vsadil na hrubou sílu pod košem. Nasadil novou posilu Semiha Erdena, k němu dalšího vysokého pivota a to pevnou obranu domácích rozbilo. Navíc se Nymburku přestala dařit střelba z dálky. Naopak Besiktasi se ve druhé půli rozstřílel nejlepší trojkař soutěže Jon Diebler, kterého Nymburk v první půli vynuloval, ale za čtyři minuty druhé půle stihl dát tři trojky.

Zleva Jon Diebler z Istanbulu a Jaromír Bohačík z Nymburku

Výsledkem byla šňůra Besiktase 19:4, po které se hosté ujali vedení. Nymburk zcela vypadl z rytmu, dělal nevynucené chyby a především se mu vůbec nedařila střelba, kterou by se chytil proti nepříjemnému zdvojování istanbulské obrany. Pět minut na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny byl Nymburk dokonce bez jediného bodu.

Domácí sice v posledních třech minutách zabrali zásluhou Jaromíra Bohačíka a Kendricka Raye a šňůrou 11:0 snížili 90 vteřin před koncem na rozdíl pěti bodů, ale Besiktas už si výhru pohlídal. Pro Nymburk to byla druhá domácí porážka z dosavadních tří utkání ve Sportovním centru. Za týden se představí na palubovce silného Avellina.

Nejlepšími střelci Nymburku byli s 12 body Ray a Vojtěch Hruban. Petr Benda přidal 11 bodů a devět doskoků.