Nymburk jede! Porazil i Soluň a v Lize mistrů vyhrál počtvrté za sebou

Nymburk si v Lize mistrů připsal další vítězství
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Basketbalisté Nymburku vyhráli v Lize mistrů počtvrté za sebou, na palubovce Arisu Soluň zvítězili 71:65. Připsali si tak už jedenáctou soutěžní výhru v řadě a poskočili na druhé místo skupiny D.

Nymburk v prvním poločase potvrzoval svou velmi dobrou formu a vypracoval si vedení až o 25 bodů (37:12). Dařilo se zejména Kendrickovi Rayovi, který byl s 22 body nejlepším střelcem vítězů. Soluň naopak měla velký problém prosadit se proti obraně českého mistra a za poločas dala jen 23 bodů.

Jenže do třetí čtvrtiny nastoupili hráči Soluně šňůrou 13:0, čtyři minuty nedovolili Nymburku ani bod a vrátili se do hry. Rozstřílel se zejména Michalis Tsairelis, který byl s 23 body nejlepším střelcem utkání.

Čtyři minuty před koncem se Soluň dokonce dostala do vedení 61:60, ale pak dal dvě trojky po sobě Eugene Lawrence a vrátil Nymburku klid. Definitivně pak rozhodla trojka Dardana Beriši minutu před koncem na osmibodový rozdíl.

Nymburk tak zakončil třízápasovou venkovní šňůru se stoprocentní bilancí, neboť před Soluní vyhrál v Zielone Goře a Nanterre. Před Arisem má v tabulce náskok dvou výher. Další utkání sehraje český mistr až 9. ledna doma s Bonnem.

Utkání 9. kola skupiny D basketbalové Ligy mistrů:

Aris Soluň - Nymburk 65:71 (11:17, 23:42, 45:51)
Nejvíce bodů: Tsairelis 23, Vasilopulos 17, Athinaiu 10 - Ray 22, Beriša 15, Lawrence 8.

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H