Nymburk jede! Porazil i Soluň a v Lize mistrů vyhrál počtvrté za sebou

Nymburk si v Lize mistrů připsal další vítězství
Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán

Basketbalisté Nymburku vyhráli v Lize mistrů počtvrté za sebou, na palubovce Arisu Soluň zvítězili 71:65. Připsali si tak už jedenáctou soutěžní výhru v řadě a poskočili na druhé místo skupiny D.

Nymburk v prvním poločase potvrzoval svou velmi dobrou formu a vypracoval si vedení až o 25 bodů (37:12). Dařilo se zejména Kendrickovi Rayovi, který byl s 22 body nejlepším střelcem vítězů. Soluň naopak měla velký problém prosadit se proti obraně českého mistra a za poločas dala jen 23 bodů.

Jenže do třetí čtvrtiny nastoupili hráči Soluně šňůrou 13:0, čtyři minuty nedovolili Nymburku ani bod a vrátili se do hry. Rozstřílel se zejména Michalis Tsairelis, který byl s 23 body nejlepším střelcem utkání.

Čtyři minuty před koncem se Soluň dokonce dostala do vedení 61:60, ale pak dal dvě trojky po sobě Eugene Lawrence a vrátil Nymburku klid. Definitivně pak rozhodla trojka Dardana Beriši minutu před koncem na osmibodový rozdíl.

Nymburk tak zakončil třízápasovou venkovní šňůru se stoprocentní bilancí, neboť před Soluní vyhrál v Zielone Goře a Nanterre. Před Arisem má v tabulce náskok dvou výher. Další utkání sehraje český mistr až 9. ledna doma s Bonnem.

Utkání 9. kola skupiny D basketbalové Ligy mistrů:

Aris Soluň - Nymburk 65:71 (11:17, 23:42, 45:51)
Nejvíce bodů: Tsairelis 23, Vasilopulos 17, Athinaiu 10 - Ray 22, Beriša 15, Lawrence 8.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)