10. února 2018 • 20:11

Basketbalistky válí. Doma vyhrály nad medailistkami z posledního ME

SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?

České basketbalistky mají na dosah postup na evropský šampionát v příštím roce. Ve svém třetím vystoupení v kvalifikaci doma porazily Belgii 53:48. Po výhře nad bronzovými medailistkami z loňského šampionátu se ujaly vedení ve skupině. A pokud zvládnou i středeční zápas s Německem, o postup už by neměly přijít.

Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka začaly nervózně a v první čtvrtině prohrávaly už o 11 bodů, ale pak se výrazně zlepšily v obraně a vybojovaly důležité vítězství nad mírným papírovým favoritem. Nejlepší českou střelkyní byla s 16 body Alena Hanušová.

Jedním z hlavních úkolů bylo nenechat rozstřílet Emmu Meessemanovou a Kim Mestdaghovou, což se úplně nepovedlo, jelikož hvězdy soupeře daly 24 z 27 bodů Belgie v první půli. Zejména Meessemanová potvrzovala svou kvalitu a dělala českým pivotkám problémy.

Češky v úvodu bojovaly s nervozitou i s tvrdou a aktivní obranou a trápily se v útoku, kde měly jen za první čtvrtinu šest ztrát. Belgičanky si už po šesti minutách vypracovaly dvouciferný náskok.

Ve druhé čtvrtině však přišla výrazná změna zejména v české obraně, která inkasovala za 11 minut jen sedm bodů. Výrazně k tomu pomohla Veronika Voráčková, jež za pět minut nasbírala dva bloky a dva zisky a nabudila spoluhráčky. Češky ještě do poločasu získaly vedení na svou stranu.

Ve zlepšeném výkonu pokračovaly domácí hráčky i po přestávce, kdy k dobré obraně přidaly i bojovnost na doskoku, zejména Romana Hejdová, která zaznamenala osm doskoků, z toho čtyři v útoku. Šňůra 15:0 pak znamenala i dvouciferné vedení.

Soupeř se sice snažil o obrat, ale ve výborné atmosféře v hale Královka se jeho hvězdy trápily proti obraně. Český tým udržel Belgičanky pod 50 body, což byl základ cenného vítězství.

Kvalifikace o postup na ME basketbalistek 2019 - skupina G:

ČR - Belgie 53:48 (12:20, 27:27, 46:40)
Nejvíce bodů: Hanušová 16, Kateřina Elhotová a Štěpánová po 8, Hejdová 7 - Meessemanová 23, K. Mestdaghová 10, Linskensová a Vanloová po 6. Fauly: 18:14. Trestné hody: 13/7 - 10/8. Trojky: 2:4. Doskoky: 42:39.

Švýcarsko - Německo 54:56 (38:20)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H