Houston nespasil ani úžasný Harden, první semifinále patřilo Golden State

Draymond Green z Golden State se raduje po výhře v Houstonu
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Basketbalisté Golden State vstoupili do finále Západní konference NBA pondělní výhrou 119:106 v hale nejlepšího celku základní části Houstonu. V týmu Warriors střelecky zazářili Kevin Durant a Klay Thompson, kteří se postarali o 65 bodů obhájců titulu. Durant jich dal 37, přesto nebyl nejlepším střelcem zápasu. Ještě o čtyři body více dal v dresu domácích Rockets James Harden, porážku ale odvrátit nedokázal.

Úřadující šampioni zahájili poprvé od roku 2014 konferenční finále na soupeřově palubovce a v první čtvrtině prohrávali až o devět bodů. Ve druhé se ale Warriors dostali poprvé do vedení a po poločase utkání definitivně rozhodli. Ve třetí dvanáctiminutovce se o 13 bodů kalifornského celku postaral Durant, v úvodu poslední čtvrtiny předvedl osmibodovou sérii pro změnu Thompson.

"Houston? Ten nikdy nezpomalí a nic nevypouští. Musíte proti nim být pořád v pozoru. Kdykoli se mohou chytit zpoza oblouku za tři body. My se jen snažili volit správné střely, trefovat je a dobře bránit. Dostali od nás první direkt a v tom chceme pokračovat i příště," prohlásil Durant.

Houston už nespasil ani Harden. Americký reprezentant se stal prvním hráčem v historii soutěže, který ve třech po sobě jdoucích úvodních zápasech v jednom play off překonal hranici 40 nastřílených bodů, k nim tentokrát přidal sedm asistencí. Chris Paul si připsal 23 bodů a 11 doskoků.

Když se Houston nadechl k náporu, odrazil ho Thompson, který celkem nasázel do koše Rockets šest trojek. Stephen Curry zaznamenal 18 bodů a osm asistencí, tahounem vítězů byl ale tentokrát především Durant. "Je jedním z nejlepších střelců v historii NBA. Vím, že je proklatě dobrý, ale můžeme to ustát. Nesmíme ovšem tolik ztrácet balon a nechávat mu tak volné trojky," řekl o Durantovi kouč poražených Texasanů Mike D'Antoni.

"Bylo jasné, že vyřadit je nebude jednoduché, ale nevzdáváme se. Byli už tolikrát v těžkých situacích, které my zatím moc nezvládáme. Špatně jsme je přebírali v obraně, v útoku jsme lehkovážně ztráceli míče a neproměňovali ani snadné dvojtakty. Musíme se zlepšit, a to hlavně po mentální stránce," dodal D'Antoni.

Druhé utkání je na programu ve středu opět v Houstonu.

Finále Západní konference play off NBA - 1. zápas:
Houston - Golden State 106:119

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H