Satoranský hrál znovu v základu, s Washingtonem porazili New York

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Basketbalisté Washingtonu vyhráli i druhý zápas po zařazení českého reprezentanta Tomáše Satoranského do základní sestavy. Po triumfu nad Brooklynem uspěli i na palubovce New York Knicks 110:107 a desátou výhrou z 24 zápasů se posunuli na devátou příčku Východní konference. Satoranský za 23 minut nasbíral tři body, dva doskoky a tři asistence.

Satoranského účast v základní pětce se sice neprojevila na jeho statistikách, ale výrazně přispěl ke zlepšení obrany, protože s ním na hřišti vyhrál Washington o 15 bodů. A také Wizards zlepšili pohyb míče. Obě hlavní hvězdy John Wall a Bradley Beal si připsaly dohromady 22 asistencí.

"Tomáš nedává moc bodů, ale dělá vše pro to, aby byl vždy na správném místě, chápe svou roli a je důležitou součástí našeho vítězství," řekl trenér Scott Brooks. "Za svou snahu si zasloužil odměnu a týmu se to líbí, protože hráči vědí, jak tvrdě pracuje pro tým," dodal.

Washingtonu pomohlo, že po poločasové ztrátě o devět bodů předvedl ve třetí čtvrtině šňůru 20:4. Definitivně ale rozhodl až 12 vteřin před koncem trojkou Wall, který k 15 asistencím přidal 18 bodů. Beal zaznamenal 27 bodů.

Srbský pivot Nikola Jokič si připsal triple double za 23 bodů, 15 asistencí a 11 doskoků a výraznou měrou pomohl Denveru porazit Toronto 106:103. Pro nejlepší tým dosavadní sezony to byla teprve pátá porážka. Neodvrátil ji ani 27 body Kawhi Leonard. Denver vyhrál pošesté za sebou a vede Západní konferenci.

Obhájce titulu Golden State vyhrál 128:111 v Atlantě a ukončil sérii šesti venkovních porážek. Stephen Curry dal 30 bodů, Kevin Durant 28 a Klay Thompson přidal 27 bodů.

Ani osobní rekord 37 bodů Juliuse Randlea nepomohl New Orlens odvrátit těsnou domácí prohru 126:129 s Los Angeles Clippers. O pětizápasovou šňůru výher přišel Detroit, když doma nestačil na Oklahomu (83:110). Posedmé v řadě neuspěl Brooklyn a podlehl 97:99 i trápícímu se Clevelandu. Kavalíři rozhodli smečí Alece Burkse tři vteřiny před koncem.

NBA:

Atlanta - Golden State 111:128,
Brooklyn - Cleveland 97:99,
Detroit - Oklahoma City 83:110,
Minnesota - Houston 103:91,
New Orleans - LA Clippers 126:129,
New York - Washington 107:110 (za hosty Satoranský 3 body, 2 doskoky, 3 asistence), Toronto - Denver 103:106.

3. Portland 23 13 10 56,5
4. Minnesota 24 12 12 50,0