30. října 2019 • 21:00

Vítězná jízda Ligou mistrů. Basketbalisté Nymburka vyhráli i v Rize

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Nymburka ani ve třetím kole Ligy mistrů nenašli přemožitele. Středočeský celek dnes v prvním zápase venku zvítězil 91:72 na palubovce VEF Riga a navázal na domácí triumfy 91:71 nad čtvrtým týmem minulého ročníku Bambergem a 74:72 po prodloužení nad tureckým Gaziantepem.

Nymburku znovu skvěle vyšel první poločas a stejně jako v předchozích dvou zápasech si v něm vypracoval až dvacetibodový náskok. Největší zásluhu na tom měla především přesná střelba - středočeský celek proměnil všech sedm trestných hodů, ale hlavně využil osm z šestnácti pokusů za tři body.

Do kabin šli hosté za stavu 49:30, ale také s vědomím, že v úvodních dvou kolech dovolili soupeři utkání po pauze zdramatizovat. Bamberg snížil na rozdíl osmi bodů, Gaziantep skóre dokonce otočil a Nymburk o výhře rozhodl až v poslední sekundě prodloužení.

Tentokrát však Středočeši podobné drama po přestávce nedopustili a náskok postupně navýšili až na 32 bodů. Riga se sice v závěrečné čtvrtině vzchopila a vyhrála ji 26:16, ale hosté i díky nadvládě při doskocích utkání bez problémů dovedli do vítězného konce.

Nejlepším střelcem Nymburku, který poprvé vstoupil do Ligy mistrů třemi výhrami za sebou, byl s 16 body Jaromír Bohačík. Dalších 14 bodů a pět asistencí přidal Roko Rogič a prožil tak nejvydařenější zápas od zářijového příchodu do středočeského celku.

Další zápas Ligy mistrů čeká Nymburk příští týden v úterý v pražské hale Královka, kde výběr trenéra Orena Amiela čeká duel jediných dosud neporažených celků skupiny C. V Praze se představí finalista minulého ročníku Tenerife, které v předchozích zápasech porazilo 81:67 Nižnij Novgorod, 81:74 Mornar Bar a 72:68 Peristeri.

Basketbalová Liga mistrů - skupina C, 3. kolo:

VEF Riga - Nymburk 72:91 (11:20, 30:49, 46:75)

Nejvíce bodů: Kurucs 21, Medford a Blums po 14 - Bohačík 16, Rogič 14, Hruban 11. Fauly: 21:20. Trestné hody: 14/8 - 20/17. Trojky: 8:12. Doskoky: 25:43.

Gaziantep - Bamberg 66:76.