František Prachař
7. října 2012 • 01:01

Konečný bojoval, ale nechal si vnutit taktiku soupeře, tvrdí Kraj a Pála

TOP VIDEA
Trenér Bohemians Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň Trenér Bohemians Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň
Třinec - Plzeň: Legenda v hledišti! Zápas Ocelářů s Plzní sleduje i Jaromír Jágr Třinec - Plzeň: Legenda v hledišti! Zápas Ocelářů s Plzní sleduje i Jaromír Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

OČIMA EXPERTŮ | Srdnatý výkon, ale také zasloužená prohra. Tak hodnotí experti neúspěšný boj boxera Lukáše Konečného v duelu o světový titul. Český bijec v sobotu večer podlehl v Kyjevě 0:3 na body Zaurbeku Bajsangurovi z Ruska. Hlavní důvod podle kolegů z ringu Rudolfa Kraje a Ondřeje Pály? Nechal si vnutit taktiku soupeře a ve všem lehce zaostával.Lukáš Konečný prohrál boj o světový titul WBO do 69,85 kg jednoznačně u všech tří bodových rozhodčích (109:119, 111:117, 110:118). Ve 34 letech mu tak nevyšel ani druhý pokus stát se šampionem, navíc přišel i o prozatímní pás, který získal letos v dubnu. Ve 34 letech dostala jeho kariéra velkou ránu. Hlavní příčiny čtvrté prohry z 52 zápasů?

„Bajsangurov byl perfektně připravený takticky i fyzicky. Málokdo by se takto s Lukášem rval z ústupu. Rus sice neměl tak pevný kryt, ale měl dobrý pohyb, rychlost, zasahoval hodně přední rukou a měl hodně nebezpečné švihy. Lukáše zaskočil aktivitou hned od začátku, nedovolil mu moc ani údery na spodek. Vůbec jsem to nečekal,“ říká Rudolf Kraj, stříbrný medailista z olympiády v Sydney a muž, jenž se v roce 2008 rovněž neúspěšně utkal o světový titul WBC ve váze do 91 kg.

Konečný nezvykle hodně inkasoval. Ve tvrdém zápase schytal hodně levých háků, soupeř mu ke konci duelu dokonce natrhnul obočí a český bijec hodně krvácel.

„Lukáš bojoval a nechal tam všechno, ale Bajsangurov se ukázal jako bitkař. Šel do toho tvrdě od začátku a měl navrch silově i fyzicky. Takticky taky vyčníval, vnutil Lukášovi svůj styl, donutil ho pracovat od úvodního gongu a to rozhodlo,“ přidává postřehy i Ondřej Pála, nejlepší český boxer v těžké váze.

Výkon krajana hodnotil i bývalý boxer Rudolf KrajVýkon krajana hodnotil i bývalý boxer Rudolf Kraj
Možná to Lukáš na začátku přepálil. Věděl, že na Ukrajině na soupeřově půdě na body nevyhraje, proto do toho vlítnul,“ doplňuje Kraj.

Ruský boxer dokázal eliminovat i Konečného největší zbraň – údery na žebra, jimiž už vyřídil mnoho protivníků. Česká jednička se k nim překvapivě tolik nedostávala.

„Bajsangurov měl dobrý pohyb a držel si soupeře od těla přední rukou, to asi Lukáše zaskočilo, fyzicky to už poté nebylo ono, neměl takovou razanci, ale vzhledem k tempu duelu pro to mám absolutně pochopení,“ míní Pála, jenž od 27letého Rusa takový výkon nečekal. Stejně tak Kraj.

„Krutě mě překvapil, vyhrál zaslouženě, asi z něj něco bude, klobouk dolů. Na druhou stranu, Lukáš boxoval dobře, udělal pěkný zápas, rval se i v závěru, i když toho měl plný kecky. Dal do toho všechno, co má, makal, nechal tam kus sebe a nevyšlo to. Vyhrál ten lepší, ale Lukáš ostudu Česku neudělal, vždyť boxoval o světovej titul,“ dodává muž, který ukončil kariéru před čtyřmi lety právě po neúspěšné titulové bitvě.

Sám Lukáš Konečný přiznal, že bude mít v případě prohry stejné úvahy.

Témata:  sport, box, konečný, Krajčík
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze