Pěstmi proti týrání a násilí. Špičkové boxerky mají svůj ryze ženský galavečer | iSport.cz
11. dubna 2019 • 12:00

Pěstmi proti týrání a násilí. Špičkové boxerky mají svůj ryze ženský galavečer

TOP VIDEA
Rána pro český hokej. Zemřel Luděk Bukač (†83), kouč dvojnásobných mistrů světa Rána pro český hokej. Zemřel Luděk Bukač (†83), kouč dvojnásobných mistrů světa
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak si povede Straka při návratu na Letnou? Slezské derby ovládne Opava SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak si povede Straka při návratu na Letnou? Slezské derby ovládne Opava
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pražském divadle Švehlovka se v pátek uskuteční galevečer Girl Power Boxing Night vol. 2. Druhý ročník akce, na které se utkají samé ženské boxerky, má v plánu celkem devět zápasů a bude mít i charitativní nádech. S akcí je totiž spojená i organizace ROSA, jež pomáhá obětem domácího násilí a týraným ženám. „Galavečer bude o silných ženách v ringu a tyhle ženy musí být silné, aby to vše zvládly,“ vysvětlil promotér Daniel Táborský.Jedinečný galavečer boxu, na kterém se představí jen ženy, láká na špičkové boxerky nejen z Česka, ale i ze Srbska a Itálie. V hlavním zápase večera se utká Petra Laštovková s mistryní Srbska Jovankou Radulovičovou. „Věřím, že jsem udělala maximum a zápas dopadne dobře. V přípravě se sice objevily nějaké problémy, ale to k boxu patří,“ prozradila v rozhovoru pro profiboxing.cz česká boxerka. Obě se střetnou v zápase do 51 kilogramů.

Sama Laštovková se na galavečer těší a líbí se jí také fakt, že v něm zápasí samé ženy. „Podobná událost, kde je k vidění tolik zápasů žen, u nás ještě nebyla a zase jen tak nebude. Pokud tedy nepočítám loňskou akci na stejném místě,“ řekla.

Před nimi se v kategorii do 48 kilogramů představí i Jana Prokešová. I ta se střetne se Srbkou, tou bude Sandra Maranová. Kromě dospělých boxerek je na programu také zápas kadetek a školní mládeže. Třetí česko-srbský souboj obstarají ve váze do 81 kilogramů další reprezentantky Vendula Kučerová a Alexej Stefanovičová.

Promotérem akce je známý trenér Daniel Táborský, který bude mít na galavečeru hned tři své svěřenkyně. „Loni se akce vydařila, měl jsem na ní dobré ohlasy a byl o ní zájem znovu. Vlastně už večer po první akci jsem měl jasno, že to musím zopakovat. Není to úplně legrace a stojí mě to hodně času a úsilí, ale baví mě to!“ svěřil se.

Táborský rovněž prozradil, že se diváci v ringu dočkají ještě jedné malé nezvyklosti. „Show to bude prvotřídní. Dívky se mohou těšit na ring boys!“ prozradil.

Galavečer se uskuteční v pátek od 18 hodin v divadle Švehlovka. Vzhledem k místu konání se tak očekává i slušné oblečení. „Dress code vyloženě nemám, ale je to divadlo a galavečer. Takže pokud někdo kromě trenérů dorazí v teplacích, budu ho muset poslat převléct,“ prozradil hlavní organizátor.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud