Konečný přichystal extra turnaj: Duel českých obrů i obhajoba titulu WBC | iSport.cz
Ondřej Němec
4. dubna 2019 • 15:00

Konečný přichystal extra turnaj: Duel českých obrů i obhajoba titulu WBC

TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ústí nad Labem v sobotu rozduní box. Na mimořádném galavečeru Boxing live se bude dokonce zápasit o tři mistrovské pásy. Titul světové šampionky WBC bude obhajovat Fabiána Bytyqi proti Marii Soledad Vargasové. Turnaj ale bude vrcholit duelem českých těžkotonážních bijců Pavla Šoura s Tomášem Šálkem. Půjde přitom o bitvu generací, mezi oběma boxery je šestnáctiletá propast.Turnaj, jenž bude přehlídkou nebývale zajímavých boxerských duelů. Přesně to nabídne akce Boxing live v sobotu ve sportovní hale Sluneta v Ústí nad Labem. Diváci uvidí jedenáct bitev mezi provazy, ve třech z nich půjde dokonce o titulové pásy. Ten nejcennější světový WBC bude obhajovat Fabiána Bytyqi, kterou vyzve ostrá bojovnice Maria Soledad Vargas z Mexika.

„Z výběru soupeřky jsem nadšená,“ pochvaluje si Bytyqi. „Vždycky jsem si přála, postavit se někomu z Mexika či Ameriky a očekávám pořádnou bitvu. Bude zřejmě pohyblivější a vyrazí s tvrdou kombinací, kterou si budu muset pohlídat.“

Česká hrdinka ringu ale přiznává, že do zápasu půjde s větší nervozitou, neboť by mohla ztratit světový titul vybojovaný v záři loňského roku. „Určitě jde o víc. Držím pás, očekává se ode mne výkon hodný šampionky a není to jako u vyzyvatelky, která prakticky může jen získat. Takže cítím malinko vetší tlak,“ dodává třiadvacetiletá bojovnice.

Zleva: Pavel Šour, Lukáš Konečný a Tomáš Šálek
Zleva: Pavel Šour, Lukáš Konečný a Tomáš Šálek

Galavečer ve Slunetě bude nicméně vrcholit válkou dvou obrů o pás českého šampiona těžké váhy. Ten v současnosti drží zkušený šestatřicetiletý boxer Pavel Šour (195 cm, 105 kg). Vyzyvatelem mu je o šestnáct let mladší silák Tomáš Šálek (194 cm, 110 kg). O tom, jak souboj letitých zkušeností s dravým mládím dopadne, nemají jasno ani boxerští odborníci. Bude se tak jednat o výjimečně napínavou bitvu.

„Je to pro mě velká výzva, která spočívá v tom, dokázat sám sobě, že v pokročilém věku dokážu porazit mladého dostihového koně,“ konstatuje s úsměvem Šour. „Příprava byla proto velmi těžká. Nejtěžší, co jsem zatím zažil. Doufám, že klapne superkompenzace, čili proměna velké únavy z přípravy ve skvělý fyzicky fond v zápase. Je to alchymie. Nicméně věřím, že se mi podaří vyhrát, a to před limitem,“ odhaduje aktuální český šampion a dodává, že dominantou mladého soka je obrovská síla a fyzická kondice.

Ač ve prospěch dvacetiletého Šálka mluví mládí a síla, uvědomuje si, že má před sebou náročný a nevyzpytatelný zápas.

„Jako silné stránky Pavla vidím zkušenost a chytrost,“ tvrdí Šálek. „Má dobrý postřeh, dokáže si najít správné místo a dobře trefit. Uvidíme, jak to bude probíhat, udělám vše proto, aby výsledek dopadl v můj prospěch,“ dodává mladý bijec.

O titul evropského šampiona WBO těžké váhy se v Ústí utkají Ali Eren Demirezen z Turecka s Adnanem Redzovičem, který bude reprezentovat Bosnu a Hercegovinu.

Očima pořadatele

Raději bych zápasil

„Osobně si myslím, že takto nabytá startovka se u nás téměř nevidí! 11 duelů a z toho 3 titulové! Naprostá většina zápasů má otevřený výsledek a to včetně tituláků. Pořádání takové akce je stresující. Sehnat skoro dva milion pro naplnění rozpočtu, domluva s jednotlivými boxery, asociacemi (WBO a WBC) zajištění produkce na akci (světla, zvuk, personál), hotely pro účastníky, nákupy letenek a distribuce vstupenek… Brzo mě klepne. Raději bych sám zápasil, než to pořádal.“ 

Lukáš Konečný
bývalý boxer, mistr světa

 

Fight Card galavečeru Boxing liveFight Card galavečeru Boxing liveFoto Boxing live

 
Články odjinud


Články odjinud