Ondřej Němec
26. března 2022 • 12:47

To je výzva! Ducár se porve o titul WBA s Kubáncem Perezem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestřih: Brentford - Manchester United 4:0. Historická ostuda Red Devils
SESTŘIH: Hradec Králové - Plzeň 1:2. Votroci v deseti hodinu vzdorovali, rozhodl Pilař
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší český profesionální boxer Vasil Ducár se v sobotu střetne v Dubaji s kubánským ranařem Mikem Perezem o interkontinentální titul organizace WBA v křížové váze. Dvaatřicetiletého bijce čeká již pátý duel o mezinárodní pás některé z větších organizací.„Perez patří do světové špičky, o čemž svědčí jeho bilance. Má jenom tři prohry a to si ještě myslím, že je dáno hlavně špatným manažerským rozhodnutím. Protože v minulosti boxoval v supertěžké váze třeba s Povětkinem. Tedy s mistrem světa, který boxoval s Kličkem a dalšími hvězdami,“ hodnotí protivníka Ducár.

Šestatřicetiletý Perez je bývalým juniorským mistrem světa, mezi amatéry odboxoval více než 400 zápasů, v profesionálním ringu nastupuje od roku 2008. Z 30 zápasů vyhrál 26, jednou remizoval a třikrát prohrál. Titul WBA získal loni v červnu, když porazil Tonyho Salama z Nigérie.

„Až v ringu se ukáže, jestli to bude můj nejtěžší soupeř. Ale určitě patří mezi ty nejtěžší. Boxoval jsem proti Kevinu Lerenovi, Chrisi Billamovi Smithovi nebo Alexeji Jegorovovi, kteří drží mistrovské tituly a patří mezi deset nejlepších na světě,“ zmiňuje Ducár.

Český boxer zatím vyhrál deset z patnácti profesionálních duelů a v září 2018 získal světový pás menší organizace WBF, poté co porazil Francouze Samuela Kadjeho. „Nicméně Perez se všem zmíněným vymyká zkušenostmi, je to opravdu ostřílený profík,“ upozorňuje.

Oba bojovníci v pátek bez problémů splnili váhový limit divize. „Shazoval jsem asi jenom dvě kila, takže to bylo hotovo během čtvrt hodiny na sluníčku na střeše hotelu,” říká dvaatřicetiletý Čech, který v Dubaji navážil 90,3 kilogramu.

Právě souboj o mistrovský pás bude vrcholem galavečera, který v sobotu od 20.00 vysílá stanice Voyo. „Pojedu do haly asi s pětihodinovým předstihem, do té doby bych ještě rád odpočíval,“ plánuje si Ducár. Čeká ho velká výzva. Případným vítězstvím by se mohl posunout do desítky nejlepších světových boxerů křížové divize.

Vasil Ducár

Narozen: 20. prosince 1989 (32 let), Citonice
Profese: profesionální boxer
Výška/váha: 190 cm/91 kg
Profesionální bilance: 10-4-1 (9 výher způsobem K. O.)
Zajímavosti: v amatérském a profesionálním boxu má za sebou více než 120 zápasů, v K-1 a thajském boxu 30 a v MMA cca 10 duelů

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud