Ondřej Němec
26. března 2022 • 04:20

Dvořák vs. Nicolau. Jsem lepší, než kdy dřív, slibuje Hrobník před UFC

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
Havlíkova desítka! Podívejte se na všechna torpéda sezony nečekaného lídra střelců
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako jeden z vyslanců českého MMA předvádí zatím skvělé výkony. V UFC už dokázal David Dvořák nasbírat tři vítězství a dostat se do desítky nejlepších bojovníků muší váhy. Dnešní duel s Brazilcem Matheusem Nicolauem ho může přiblížit top pětce, a navíc by se jednalo o sedmnáctou výhru v řadě. „Bude to skvělá podívaná s vítězným koncem,“ slibuje devětadvacetiletý bojovník. Turnaj UFC on ESPN 33 z amerického Columbusu vysílá od 21.00 Premier Sport 1.2010 Karlos Vémola, o tři roky později Viktor Pešta a následně 2013 Lucie Pudilová. V takovém pořadí se představovali v UFC čeští reprezentanti. Všichni ale prohráli hned svůj vstupní zápas a odcházeli z nejprestižnější ligy se zápornou bilancí.

To David Dvořák přezdívaný „Undertaker“ (Hrobník) píše úplně jiný příběh. V premiérovém zápase zaznamenal vítězství a od roku 2020 už si v UFC připsal tři výhry a celkově má na kontě 16 triumfů v řadě. V sobotu večer ses střetne s mimořádně schopným Brazilcem Matheusem Nicolauem.

„Hodně kvalitní soupeř, dobrej jak na zemi, tak v postoji. Ne náhodou je sedmička váhy. Pro mě obrovská výzva a moc se na to těším,“ hodnotí Dvořák.

Do amerického Columbusu dorazil už v první půli měsíce, aby měl dostatek času na aklimatizaci a tréninky. „Příprava v USA šla skvěle, všechno se dařilo, jak by mělo. Jsem tu s Honzou Maršálkem, Patrikem Kinclem a Honzou Stachem. Věnovali se mi ve všech směrech přípravy.“

S kondicí svého kamaráda a svěřence je spokojený i Kincl. „David je ve skvělé formě. Troufám si tvrdit, že životní. Operace lokte dopadla na výbornou a po zahojení nám už nic nebránilo odjet přípravu podle plánu,“ připomíná bojovník a kouč v jedné osobě loňský chirurgický zákrok.

A nejlepší český bojovník muší váhy si nemůže aktuální stav vynachválit. „Zlepšil jsem se i silově, kondičně, takže je vše daleko lepší, než kdy dříve,“ je přesvědčený. „Všichni vždycky říkají, že jsou zrovna v nejlepší formě, ale u mě to tak opravdu je. Ne proto, že bych se o tom potřeboval sám přesvědčovat, ale výsledky to ukazujou.“

Dvořák i soupeř Nicolau v pátek prošli úspěšně předzápasovým vážením, ostrému střetu tedy nic nebrání. Navíc se v UFC značně zmírnila proticovidová nařízení, takže bojovníci mají víc klidu. „Od opatření se upustilo, nejsme v žádné bublině a zápasníci s očkováním se nemusí ani testovat,“ přibližuje Kincl. V únoru se stal novým šampionem organizace Oktagon MMA a předtím bojoval v největší evropské lize KSW, má tak UFC s čím srovnávat.

„Rozdíly se stírají. Samozřejmě se okolo toho točí daleko více lidí. Každý člověk má na starost jednu věc a celé to má svůj jasný řád. Pak je tu celková show a renomé ve světě. To v nejbližší budoucnosti žádná jiná organizace určitě nepřekoná,“ hodnotí. „Na druhou stranu mně osobně vadí, jak tu na zápasnících a týmu šetří. Parkování v hotelu si musíme řešit sami, žádné hotelové snídaně a cokoliv navíc jde také za námi. Jasně, nejsou to žádné závratné částky, ale to nejsou ani výplaty zápasníků,“ dodává Kincl.

Zápasit pod značkou UFC však pořád znamená největší prestiž, a pokud Dvořák vyhraje další souboj, jeho hodnota v organizaci opět vzroste. Stejně tak se zvedne opět i prestiž české školy MMA. Tu skvěle reprezentují Jiří Procházka, který bude 11. června bojovat o titul polotěžké váhy, nebo Machmud Muradov.

V sobotu večer je však znovu na řadě bojovník z Hradce Králové. „Diváci se můžou těšit na velice efektivní zápas, myslím, že si to užijou. Minimálně já si to užiju náramně. A věřím tomu, že tuhle energii předám fanouškům a bude to skvělá podívaná s vítězným koncem,“ vzkazuje Dvořák.

Poslední tři zápasy Davida Dvořáka

UFC Fight Night 188, Las Vegas (USA), 22. května 2021
Soupeř: Juancamilo Ronderos (Kolumbie)
Výsledek: výhra v 1. kole škrcením (Rear-Naked Choke)

SESTŘIH: Dvořák porazil v UFC Ronderose! Uškrtil ho v prvním kole
Video se připravuje ...

UFC Fight Night 178, Las Vegas (USA), 19. září 2020
Soupeř: Jordan Espinosa (USA)
Výsledek: vítězství na body

UFC Fight Night 170, Brasilia (Brazílie), 14. března 2020
Soupeř: Bruno Silva (Brazílie)
Výsledek: vítězství na body

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud