Dresy na Tour de France 2020: Yates, Sagan a časté převlékání | iSport.cz
6. září 2020 • 11:43

Kouzlo dresů na Tour de France: Yates, Sagan a časté převlékání

Vstoupit do diskuse
0
 • Komu momentálně patří dresy na Tour? Komu momentálně patří dresy na Tour?FOTO: koláž iSport.cz

  Žlutý dres. Grál, ke kterému vzhlíží všichni cyklisté, a každý by ho chtěl alespoň den na Tour de France oblékat. I fanoušci nejvíc sledují, jak se vyvíjí soupeření právě o maillot jaune. Zajímavá jsou ale i klání o další prestižní dresy či barvy čísel, které se na nejslavnějším cyklistickém závodu udělují.

 • Žlutý dres (celkové pořadí)

  Aktuální nositel: Adam Yates (Mitchelton-Scott)

  Kolik cyklistů jej letos oblékalo: 3

  Kolik se jich vystřídalo loni: 4

  Závodníci cílící na celkovou výhru na Tour se o žlutý dres z počátku příliš neperou. Jeho hájení v dalších etapách totiž přináší spoustu stresu a zcela mění taktiku, s níž tým do Francie přijel. Letošním prvním nositelem byl sprinter Alexander Kristoff, pak Julian Alaphilippe.

  Adam Yates na Tour drží žlutý dresAdam Yates na Tour drží žlutý dres

 • Zelený dres (bodovací soutěž)

  Aktuální nositel: Peter Sagan (Bora-hansgrohe)

  Kolik cyklistů jej letos oblékalo: 3

  Kolik se jich vystřídalo loni: 2

  Soutěž, u které už se třeba loni zdálo, že to začíná být pěkná nuda, když zelený dres oblékl po druhé etapě Peter Sagan a až do konce Tour jste ho v jiném trikotu neviděli. Letos je to ale pestřejší. Nejprve ho získal Alexander Kristoff, poté Sagan, kterého z něj vysvlékl Sam Bennett, a teď ho zase vozí Slovák.

  Peter Sagan se po 7. etapě vrátil do zeleného trikotu pro nejlepšího spurteraPeter Sagan se po 7. etapě vrátil do zeleného trikotu pro nejlepšího spurtera

 • Puntíkovaný dres (vrchařská soutěž)

  Aktuální nositel: Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale)

  Kolik cyklistů jej letos oblékalo: 2

  Kolik se jich vystřídalo loni: 3

  Tady už je situace jasnější, i když rozhodnuto zcela jistě ještě není. I když je letošní úvod Staré dámy kopcovitější než obvykle, na horských prémiích dosud nesbírali cyklisté tolik bodů, jako jich bude v druhé polovině třítýdenního závodu. Aktuální lídr se ujal vedení po druhé etapě.

  Benoit Cosnefroy v puntíkatém dresu v sedmé etapě Tour de FranceBenoit Cosnefroy v puntíkatém dresu v sedmé etapě Tour de France

 • Bílý dres (nejlepší jezdec do 25 let)

  Aktuální nositel: Egan Bernal (Ineos Grenadiers)

  Kolik cyklistů jej letos oblékalo: 4

  Kolik se jich vystřídalo loni: 5

  Dravé mládí se zde ukazuje v plné síle. A nejde při tom jen o to ukázat, co v těchto závodnících dřímá do budoucna. Egan Bernal se vloni stal i celkovým vítězem Tour a ze současných mladíků není jediným, kdo by to mohl dokázat i letos. Mads Pedersen, úřadující mistr světa, Marc Hirschi a Tadej Pogačar, další letošní nositelé, to je budoucnost cyklistiky.

  Egal Bernal v bílém dresuEgal Bernal v bílém dresu

 • Žlutá čísla (nejlepší tým)

  Aktuální nositel: EF Pro Cycling

  Kolik týmů je letos vezlo: 2

  Kolik se jich vystřídalo loni: 3

  U této soutěže se počítají časy tří nejrychlejších závodníků z jednotlivých týmů a na základě jejich součtu se pak určuje, kdo poveze další den na zádech žlutá čísla, týmy mají také žluté přilby. Letos měli tuto čest nejprve jezdci týmu Trek-Segafredo, nyní je to americká sestava EF Pro Cycling.

 • Bojovník dne

  Sobotní oceněný: Nans Peters (AG2R La Mondiale)

  Koho pořadatelé ocenili jako největšího bojovníka předchozího dne poznáte podle toho, že dotyčný veze další den červené číslo. Je většinou udělováno jezdci, který předvedl nejaktivnější výkon. Letos to byli: Michael Schär, Benoit Cosnefroy, Jérome Cousin, Krists Neilands, Wouter Poels, Nicolas Roche, Daniel Oss a v sobotu vítěz etapy Nans Peters.

  Nans Peters ovládl první pyrenejskou etapu na letošní Tour de FranceNans Peters ovládl první pyrenejskou etapu na letošní Tour de France

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud