Rogličova obhajoba na Vueltě končí pádem. Brzy se uzdrav, uvedla stáj

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Slovinský cyklista Primož Roglič odstoupil před dnešní 17. etapou z Vuelty. Slovinského cyklistu, který vyhrál tři předchozí ročníky závodu a v průběžném pořadí byl aktuálně druhý, nepustila na start zranění z pádu v úterní etapě.

„Bohužel kvůli následkům včerejšího pádu nebude Roglič na startu 17. etapy. Brzy se uzdrav, šampione. Pro závěr Vuelty jsi měl velké plány, ale nebylo ti souzeno,“ uvedla stáj Jumbo-Visma na twitteru.

Roglič upadl po útoku v závěrečném spurtu a v cíli silně krvácel z pravé nohy a ruky. Představitelé Jumbo-Visma poté pouze bez dalších podrobností uvedli, že lídr stáje potřeboval lékařské ošetření.

Roglič nakonec v úterní etapě dojel na 35. místě ve stejném čase jako vítězný Dán Mads Pedersen. V průběžném pořadí patřila dvaatřicetiletému Slovinci druhá příčka se ztrátou 1:26 minuty na vedoucího Remca Evenpoela z Belgie.