1. února 2015 • 18:25

Trenér Bambula: Čeká nás výměna generací a bude to práce

Autor:
Český cyklokrosař Tomáš Paprstka
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0! Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0!
SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem v tetovacím salonu. Sledujte na O2 TV SPORT! SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem v tetovacím salonu. Sledujte na O2 TV SPORT!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Páté místo Kateřiny Nash bylo nejlepším výsledkem domácích cyklokrosařů na světovém šampionátu v Táboře. Po šesti cenných kovech v roce 2001, kdy se na jihu Čech jelo MS poprvé, a dvou zlatých medailích tamtéž před pěti lety si český cyklokros doma cestu na stupně vítězů tentokrát neproklestil. Trenér Stanislav Bambula po šampionátu prohlásil, že reprezentaci čeká výměna generací.Naposledy se čeští cyklokrosaři vraceli bez medaile z písečných dun v belgickém Koksijde v roce 2012. Přes neúčast obhájce zlata a trojnásobného světového šampiona Zdeňka Štybara, který už je však profesně silničářem, se tentokrát alespoň jedna medailová radost vyhlížela a tak trochu očekávala. "Chtěli jsme medaili, měli jsme tam obrovskou šanci u té Katky, ale nepovedlo se," řekl novinářům Bambula.

Připustil, že výsledky jsou do jisté míry odrazem stavu českého cyklokrosu. "Bude to přechod generací a bude to stát nějakou práci. A když se člověk podívá na juniorskou kategorii, tak nás jí čeká asi hodně," připomněl Bambula, že žádný z juniorů - přestože jeli doma - nebyl v první třicítce. Nejlepší byl Jaroslav Vojíř na 33. příčce.

Který z výsledků mimo pódium byl nakonec nejcennější, nedokázal kouč rozsoudit. Nash byla pátá mezi ženami, Jakub Skála sedmý ve třiadvacítce, vynikající závod odjel Michael Boroš v elitní kategorii, kde sahal po umístění v desítce, nakonec obsadil 13. místo.

"Těžko to porovnávat. Každá kategorie má své a povrch trati byl dost složitý. Dost to klouzalo, bylo dost bahna, takže každý se na tom vyřádil. Samozřejmě jsme chtěli medaili, ale také musíme být realisté. Škoda 'Boryho', ten si zasloužil trošku víc. Desítka by mu slušela. Výkon od něho byl ale super, pral se tam s hvězdami, jako je Nys a další, takže s výkonem určitě spokojenost," ocenil Bambula.

Právě v Borošovi a Tomáši Paprstkovi vidí možné nástupce třicátníků Martina Bíny s Radomírem Šimůnkem mladším. Sotva lze spoléhat na to, že situaci bude někdy opět zachraňovat silniční profesionál Štybar.

"Z té loňské třiadvacítky přestupovali (mezi elitu) vlastně tři: Boroš, Paprstka a Lasák. To je nová generace pro elitu a dnes to potvrdili. Kdo viděl poslední závod Světového poháru, tak ti dva tam byli dobře," připomněl Bambula umístění Boroše s Paprstkou v Hoogerheide, kde se oba vešli mezi 25 nejlepších.

Jak dlouho ještě vydrží jezdit Nash, to se sedmatřicetiletou závodnicí trenér neprobíral. Kdy opět dosáhne český cyklokros na zlato mezi elitou, netuší. "To nedokážu určit. Ale té generační výměně se nevyhne nikdo, tak to prostě je," uzavřel Bambula.

Témata:  sport, cyklokros, Bambula
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze