Nizozemec Poel je nejmladším mistrem světa v historii, Boroš byl třináctý

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Dvacetiletý Nizozemec Mathieu van der Poel se stal v Táboře nejmladším cyklokrosovým mistrem světa v kategorii elite v historii. Nejlepší z domácích reprezentantů Michael Boroš dojel třináctý. Češi skončili na cyklokrosovém šampionátu poprvé od roku 2012 bez medaile, nejlepším umístěním byla pátá příčka Kateřiny Nash ze sobotního závodu žen.

Závod elitní kategorie ovládla nastupující mladá generace. Van der Poel, jehož otec Adri se stal světovým šampionem v roce 1996, zvítězil po sólové jízdě o 15 sekund před svým belgickým vrstevníkem Woutem van Aertem. Loňský mistr světa do 23 let v souboji o stříbro porazil třiadvacetiletého Nizozemce Larse van der Haara.

Van der Poel získal medaili na čtvrtém šampionátu po sobě. V letech 2012 a 2013 se stal mistrem světa mezi juniory a loni byl třetí mezi jezdci do 23 let.

Dvaadvacetiletý Boroš odjel při debutu na MS v kategorii elite výborný závod. Po prvním kole byl ještě patnáctý, ale už jako nejlepší z Čechů, neboť Radomír Šimůnek projížděl cílem jako průběžně 23. a Martin Bína byl kvůli výměně kola ve špatné kóji dokonce diskvalifikován.

Hned v dalším okruhu se Boroš posunul do desítky a tuto pozici hájil až do posledního kola, v němž nabral ztrátu a klesl na 13. pozici.

Závod skončil zklamáním pro velikána cyklokrosové historie Svena Nyse, který se musel spokojit s 17. příčkou.

10. Fontana (It.) -2:54,
...13. Boroš -3:19, 18. Paprstka -3:38, 24. Petruš -4:41, 29. Lasák -5:05, 39. Šimůnek -2 kola, Bína (všichni ČR) diskvalifikován.