Czech Bowl se řítí na Žižkov: Ostrava chce překvapit Black Panthers | iSport.cz
24. července 2017 • 08:56

Czech Bowl se řítí na Žižkov: Ostrava chce překvapit Black Panthers

Borci z Prague Black Panthers
TOP VIDEA
Přímo z Wembley: Bezduchá mísa, nebo nová legenda? Podívejte se do útrob stadionu i na český trénink Přímo z Wembley: Bezduchá mísa, nebo nová legenda? Podívejte se do útrob stadionu i na český trénink
SE SIMONOU...: Limberského snoubenka a její barber shop. Kdo tam chodí? SE SIMONOU...: Limberského snoubenka a její barber shop. Kdo tam chodí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žižkov dnes zaplaví v Česku stále rostoucí komunita amerického fotbalu, aby na hřiště Viktorie oslavila Czech Bowl (výkop 19.00, přímý přenos ČT Sport). Domácí superklub Prague Black Panthers už vládne pět let a tentokrát se mu postaví soupeř s pohádkovým příběhem za zády. Ostrava Steelers byli vloni nejhorším mužstvem ligy, letos se ovšem po dvaceti letech od svého jediného triumfu vrátili do titulového zápasu.Na první pohled neotřesitelná pozice Prague Black Panthers v české lize amerického fotbalu projde další zkouškou. Před rokem je v derby Lions dohnali do kritické poslední sekundy, v němž soupeři jen mylné rozhodnutí sudích vzalo vítězství. Dnes stojí v Czech Bowlu proti nim sílící tým Ostravy.

„Ostrava je po dvaceti letech ve finále. Je to jediný tým mimo Prahu, který dokázal ligu vyhrát. Pevně věříme, že to bude velká bitva,“ říká předseda asociace ČAAF Filip Hobza

Může být. Už v základní části Steelers favorizované Black Panthers dvakrát zle potrápili, venku prohráli o jediný touchdown, doma dokonce uhráli remízu 13:13, přičemž o vítězství přišli jenom kvůli zblokovanému pokusu o extra point v samém závěru zápasu.

„Určitě tam šance je, v základní části jsme s nimi dokázali remizovat. Byla tam i šance vyhrát. Bohužel nám to nevyšlo, zablokovali nám kop. Na tom jsme hodně pracovali. Reálná šance je porazit tam určitě je, jako tým se neskutečně těšíme,“ hlási running back Dominik Dvorský, který v základní části táhl útok Steelers jedenácti touchdowny po zemi a dalším po kick returnu.

V semifinále proti Lions pak Dvorský předvedl další dva touchdowny, pro jeden z nich si doběhl spektakulárním během přes 68 yardů. A Ostrava je ve finále, poprvé od roku 1997. Vzpomínky na minulou sezonu s jedinou výhrou a devíti porážkami jsou pryč.

„Věděli jsme, že kluci budou potřebovat změnit způsob myšlení z minulé sezony. Chtěli jsme být kandidáti na play off. V základní části byli druzí a ne nemůžeme se dočkat pondělí,“ říká Garrett Griffith, trenér a zároveň safety Steelers. „Historie ukazuje, že Black Panthers jsou velmi dominantním týmem. Musíme podat co nejlepší výkon v útoku a v obraně. Doufám, že budeme mít šanci je potrápit.“

Favority však zůstávají pražané, kterým jen remíza se Steelers kazí zatím perfektní sezonu.

„Cílem bylo vyhrát základní část, což se podařilo. Už teď považujeme sezonu za úspěšnou. Absolutně nejlepší fotbal chceme hrát v Czech Bowlu,“ ujišťuje Jesse Thompson, hlavní kouč Black Panthers.

K dispozici má tým, který na rozdíl od minulých sezon nemusel tříštit síly v rakouské lize. A také reprezentačního quarterbacka Jana Dundáčka.

„Liga je zábavnější. Měli jsme míň zápasů a mohli jsme se soustředit na míň zajíců. Hrát dvě soutěže najednou není optimální z trenérského ani hráčského hlediska. Doteď jsme to zvládali dobře, teď přichází největší výzva,“ ví Dundáček.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud