Česká liga amerického fotbalu jde do sezony s novou „energií“. Půjde o nejvyrovnanější ročník! | iSport.cz
13. března 2019 • 08:52

Česká liga amerického fotbalu jde do sezony s novou „energií“. Půjde o nejvyrovnanější ročník!

Česká liga amerického fotbalu se pomalu chystá ke startu.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký fotbal se vrací na české trávníky v nové podobě. V nejvyšší lize bude poprvé bojovat osm týmů a od letošní sezony se přejmenuje na Paddock liga – titulním partnerem se totiž stal český energetický nápoj. Další výraznou změnou je skutečnost, že úřadující šampioni Prague Black Panthers se přesidlují do rakouské ligy. „Myslím, že půjde o nejvyrovnanější ročník za dlouhá léta,“ prohlásil Filip Hobza, předseda České asociace amerického fotbalu.Fanoušci na zahájení Paddock ligy nemusí dlouho čekat. Vše odstartuje zápas dvou největších favoritů na titul. Prague Lions a Ostrava Steelers se v poslední březnový den představí na stadionu Viktorie Žižkov před televizními kamerami ČT sport a slavnostně zahájí již dvacátý šestý ročník ligy. „Věřím, že fanouškům nabídneme atraktivní podívanou ať už na stadionech nebo u televizních obrazovkách v rámci přímých přenosů a magazínu Touchdown na ČT sport.”

V letošním roce bude v nejvyšší lize domácího amerického fotbalu absentovat Prague Black Panthers, kteří se zaměří na rakouskou ligu. Očekává se, že Paddock liga bude jedním z nejvyrovnanějších ročníků. „Prvek dramatičnosti nám v předchozích letech trochu chyběl, teď je boj o play off a titul otevřenější,“ dodal Hobza.

Fanoušci na zahájení Paddock ligy nemusí dlouho čekat. Vše odstartuje zápas dvou největších favoritů na titul. Prague Lions a Ostrava Steelers se v poslední březnový den představí na stadionu Viktorie Žižkov před televizními kamerami ČT sport a slavnostně zahájí již dvacátý šestý ročník ligy.

Obchodní ředitel Paddock Ondřej Bitomský vidí v americkém fotbale budoucnost. „Jsme výrobci českého energetického nápoje Paddock a rozhodli jsme se, že budeme podporovat sport, který je kolektivní, vysoce konkurenční a je v něm spoustu energie. Jsme velice rádi, že jsme se dohodli právě s Českou asociací amerického fotbalu a těšíme se na společnou cestu.”

Fanoušci na zahájení Paddock ligy nemusí dlouho čekat. Vše odstartuje zápas dvou největších favoritů na titul. Prague Lions a Ostrava Steelers se v poslední březnový den představí na stadionu Viktorie Žižkov před televizními kamerami ČT sport a slavnostně zahájí již dvacátý šestý ročník ligy.

Paddock liga - kluby:
Brno Alligators
Brno Sígrs
Ostrava Steelers
Pardubice Stallions
Pilsen Patriots
Prague Lions
Ústí nad Labem Blades (nováček)
Vysočina Gladiators (nováček)

Začátek sezony: 31.března Prague Lions - Ostrava Steelers (Žižkov, ČT sport)
Konec základní části: 23.června
Paddock Czech Bowl XXVI (finále): Druhá polovina července (přesný čas ani místo ještě není dané

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud