První přiznání k homosexuální orientaci v NFL. Jsme pyšní, řekl komisionář | iSport.cz
22. června 2021 • 09:24

První přiznání k homosexuální orientaci v NFL. Jsme pyšní, řekl komisionář

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Český basketbalový tým neustále roste, vrchol může přijít za rok na ME
Vondroušová bere stříbro! Benčičová ji ve finále udolala ve třech setech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hráč amerického fotbalu Carl Nassib z Las Vegas Raiders jako první aktivní účastník zámořské soutěže NFL oznámil, že je gay. Osmadvacetiletý defensive end to uvedl na sociální síti instagram.„Už jsem to chtěl udělat delší dobu, ale až teď se konečně cítím na to, abych to ze sebe dostal,“ řekl ve videu Nassib, kterého čeká šestá sezona v NFL. „Doufám, že brzy podobné nahrávky a podobná přiznání nebudou potřeba,“ dodal.

„Rodina NFL je pyšná, že Carl s námi odvážně sdílel pravdu,“ uvedl v prohlášení komisionář soutěže Roger Goodell. Doufá, že v budoucnosti už půjde o běžnou věc a podobná přiznání nebudou mediální senzací.

K homosexuální orientaci se dosud přihlásilo jen několik hráčů NFL až po ukončení kariéry. Jediným draftovaným hráčem, který veřejně oznámil, že je gay, se stal v roce 2014 Michael Sam, kterého si vybrali St. Louis Rams. V soutěži si však nikdy nezahrál.

Vstoupit do diskuse
1

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud