19. února 2018 • 18:56

Basebaloví trenéři se v Nymburce učí od profesionálů z MLB

Autor:
Baseballový trenér Caleb Santos-Silva vystoupil 19. února 2018 v Praze na tiskové konferenci Major Legue Baseball (MLB).
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba třicítka českých baseballových trenérů má v tomto týdnu možnost učit se od zahraničních profesionálů včetně bývalých hráčů Major League Baseball (MLB). Zámořská liga tu za podpory České baseballové asociace a České baseballová akademie během týdne v rámci svého programu pro mezinárodní rozvoj představí aktuální trendy a inovace."Na první rozvojový program v České republice se těšíme. Jsme připraveni šířit baseball na celém světě a tento program je důležitým krokem k tomuto cíli," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Praze Caleb Santos Silva, manažer MLB pro mezinárodní rozvoj. "Záleží nám na tom, aby se baseball rozšiřoval, a zároveň vidíme v Evropě velký potenciál pro další talentované hráče, kteří mohou obohatit naši ligu," dodal.

Intenzivní kurz v Nymburce v sobě každý den zahrnuje přednášky o různých aspektech hry. "Bývalí hráči z MLB budou vysvětlovat, jak se má správně provádět nadhoz, jak odpálit míč nebo jak baseballisty efektivně připravovat a jak identifikovat jejich silné schopnosti," uvedl Silva.

V Nymburce bude české trenéry školit například Bill Holmberg, bývalý trenér Itálie a skaut z Chicaga Cubs. Dorazil také bývalý profesionální hráč Garth Iorg, který celou kariéru strávil v Torontu Blue Jays, dále Orlando Mercado, bývalý hráč Arizony Diamondbacks, nebo Edgar Trinidad z Dominikánské republiky.

"Musíme se učit od těch nejlepších a jakýkoliv kontakt se slavnou MLB je pro nás nesmírně přínosný. Vážíme si toho, že v Nymburce dostanou naši trenéři přednášku od takových kapacit," prohlásil generální sekretář České baseballové asociace František Přibyl. "Daří se nám rozvíjet baseball v České republice, na domácí extraligové zápasy chodí čím dál víc lidí a s naší reprezentací se chceme kvalifikovat na olympijské hry do Tokia. Několik českých hráčů se už také objevilo v nižších amerických ligách. Doufáme, že se náš reprezentant se v budoucnu probojuje do MLB," doplnil Přibyl.

Témata:  MLB, baseball, FOTO, Sport, ČR
 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze