Basebaloví trenéři se v Nymburce učí od profesionálů z MLB | iSport.cz
19. února 2018 • 18:56

Basebaloví trenéři se v Nymburce učí od profesionálů z MLB

Autor:
Baseballový trenér Caleb Santos-Silva vystoupil 19. února 2018 v Praze na tiskové konferenci Major Legue Baseball (MLB).
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba třicítka českých baseballových trenérů má v tomto týdnu možnost učit se od zahraničních profesionálů včetně bývalých hráčů Major League Baseball (MLB). Zámořská liga tu za podpory České baseballové asociace a České baseballová akademie během týdne v rámci svého programu pro mezinárodní rozvoj představí aktuální trendy a inovace."Na první rozvojový program v České republice se těšíme. Jsme připraveni šířit baseball na celém světě a tento program je důležitým krokem k tomuto cíli," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Praze Caleb Santos Silva, manažer MLB pro mezinárodní rozvoj. "Záleží nám na tom, aby se baseball rozšiřoval, a zároveň vidíme v Evropě velký potenciál pro další talentované hráče, kteří mohou obohatit naši ligu," dodal.

Intenzivní kurz v Nymburce v sobě každý den zahrnuje přednášky o různých aspektech hry. "Bývalí hráči z MLB budou vysvětlovat, jak se má správně provádět nadhoz, jak odpálit míč nebo jak baseballisty efektivně připravovat a jak identifikovat jejich silné schopnosti," uvedl Silva.

V Nymburce bude české trenéry školit například Bill Holmberg, bývalý trenér Itálie a skaut z Chicaga Cubs. Dorazil také bývalý profesionální hráč Garth Iorg, který celou kariéru strávil v Torontu Blue Jays, dále Orlando Mercado, bývalý hráč Arizony Diamondbacks, nebo Edgar Trinidad z Dominikánské republiky.

"Musíme se učit od těch nejlepších a jakýkoliv kontakt se slavnou MLB je pro nás nesmírně přínosný. Vážíme si toho, že v Nymburce dostanou naši trenéři přednášku od takových kapacit," prohlásil generální sekretář České baseballové asociace František Přibyl. "Daří se nám rozvíjet baseball v České republice, na domácí extraligové zápasy chodí čím dál víc lidí a s naší reprezentací se chceme kvalifikovat na olympijské hry do Tokia. Několik českých hráčů se už také objevilo v nižších amerických ligách. Doufáme, že se náš reprezentant se v budoucnu probojuje do MLB," doplnil Přibyl.

Témata:  MLB, baseball, FOTO, Sport, ČR
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud