19. února 2018 • 18:56

Basebaloví trenéři se v Nymburce učí od profesionálů z MLB

Autor:
Baseballový trenér Caleb Santos-Silva vystoupil 19. února 2018 v Praze na tiskové konferenci Major Legue Baseball (MLB).
TOP VIDEA
Trenér Bohemians Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň Trenér Bohemians Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň
Třinec - Plzeň: Legenda v hledišti! Zápas Ocelářů s Plzní sleduje i Jaromír Jágr Třinec - Plzeň: Legenda v hledišti! Zápas Ocelářů s Plzní sleduje i Jaromír Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba třicítka českých baseballových trenérů má v tomto týdnu možnost učit se od zahraničních profesionálů včetně bývalých hráčů Major League Baseball (MLB). Zámořská liga tu za podpory České baseballové asociace a České baseballová akademie během týdne v rámci svého programu pro mezinárodní rozvoj představí aktuální trendy a inovace."Na první rozvojový program v České republice se těšíme. Jsme připraveni šířit baseball na celém světě a tento program je důležitým krokem k tomuto cíli," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Praze Caleb Santos Silva, manažer MLB pro mezinárodní rozvoj. "Záleží nám na tom, aby se baseball rozšiřoval, a zároveň vidíme v Evropě velký potenciál pro další talentované hráče, kteří mohou obohatit naši ligu," dodal.

Intenzivní kurz v Nymburce v sobě každý den zahrnuje přednášky o různých aspektech hry. "Bývalí hráči z MLB budou vysvětlovat, jak se má správně provádět nadhoz, jak odpálit míč nebo jak baseballisty efektivně připravovat a jak identifikovat jejich silné schopnosti," uvedl Silva.

V Nymburce bude české trenéry školit například Bill Holmberg, bývalý trenér Itálie a skaut z Chicaga Cubs. Dorazil také bývalý profesionální hráč Garth Iorg, který celou kariéru strávil v Torontu Blue Jays, dále Orlando Mercado, bývalý hráč Arizony Diamondbacks, nebo Edgar Trinidad z Dominikánské republiky.

"Musíme se učit od těch nejlepších a jakýkoliv kontakt se slavnou MLB je pro nás nesmírně přínosný. Vážíme si toho, že v Nymburce dostanou naši trenéři přednášku od takových kapacit," prohlásil generální sekretář České baseballové asociace František Přibyl. "Daří se nám rozvíjet baseball v České republice, na domácí extraligové zápasy chodí čím dál víc lidí a s naší reprezentací se chceme kvalifikovat na olympijské hry do Tokia. Několik českých hráčů se už také objevilo v nižších amerických ligách. Doufáme, že se náš reprezentant se v budoucnu probojuje do MLB," doplnil Přibyl.

Témata:  MLB, baseball, FOTO, Sport, ČR
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze