Pieters míří za vítězstvím na Czech Masters. Trpělivost se vyplatila, smál se | iSport.cz
17. srpna 2019 • 20:05

Pieters míří za vítězstvím na Czech Masters. Trpělivost se vyplatila, smál se

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Thomas Pieters je v čele Czech Masters
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Golfista Thomas Pieters má nakročeno k druhému titulu na turnaji D+D Real Czech Masters. Belgičan se dostal do čela akce série European Tour na oblíbeném Albatrossu po dnešním třetím kole a v neděli může ve Vysokém Újezdu navázat na svůj triumf z roku 2015.Trojnásobný vítěz na okruhu European Tour Pieters má po třech dnech šestnáct ran pod par a ránu náskok před Španělem Adrim Arnausem. Mezi čtveřicí na děleném třetím místě jsou také Ital Edoardo Molinari či Švéd Robert Karlsson.

Ranař Pieters se do vedení dostal díky parádní první devítce třetího kola, na které dal pět birdie, z toho čtyři v řadě a především eagle na dlouhé pětiparové devítce. Druhou ranou přes vodu se dostal na green. "Zahrál jsem nádhernou ránu šestkou železem," popsal Pieters na webu turnaje a krátký pat proměnil.

Druhou devítku začal bogey, ale pak šel v paru a do vedení se dostal díky birdie na závěrečné osmnáctce. "Trpělivost se vyplatila," usmál se Pieters.

Sedmadvacetiletý Belgičan startuje na Albatrossu popáté v řadě. V roce 2015 zde slavil první titul na European Tour, o rok později skončil druhý a loni devátý. V roce 2017 ale ukázal v Česku i výbuch vzteku - ve finále po šesti patech na jamce osm zlomil hůl a zbylých deset jamek musel dohrávat na greenech železy.

Čeští golfisté už v turnaji po pátku nepokračují. Po dvou kolech neprošel žádný ze třinácti hráčů startujících na pozvánku promotéra cutem.

Golfový turnaj D+D Real Czech Masters série European Tour ve Vysokém Újezdu na Berounsku (par 72, dotace 1 milion eur) - po 3. kole:

1. Pieters (Belg.) 200 (67+67+66), 2. Arnaus (Šp.) 201 (71+65+65), 3. Karlberg 202 (69+67+66), Karlsson (oba Švéd.) 202 (67+68+67), Leon (Chile) 202 (66+69+67) a E. Molinari (It.) 202 (66+66+70).

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud