Čtyři Češky prošly na golfovém LET do finále, Macková bojuje o čelo | iSport.cz
24. srpna 2019 • 21:28

Čtyři Češky prošly na golfovém LET do finále, Macková bojuje o čelo

Autor: hap, šp
Vstoupit do diskuse
0
Patricie Macková bojuje o čelo na golfovém LET turnaji
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtyři české golfistky prošly do finálového kola společného turnaje LET/LETAS, který se hraje s názvem Tipsport Czech Ladies Open v Golf Resortu Karlštejn. Patricie Macková (-5) je nadále vysoko ve výsledkové listině, do třetího kola odstartuje z dělené sedmé pozice se ztrátou dvou ran na vedení. Cutem prošly také Kateřina Vlašínová (-1), Tereza Melecká (E) a Jana Melichová (+2).V čele je na skóre -7 dvojice Sanna Nuutinen (Fin.) a Skotka Carly Booth. Finka vyhrála nedávný turnaj na Konopišti a také tentokrát bude chtít získat titul, za který by si odvezla přes 19.000 eur.

Češka Patricie Macková (dnes 73) se také dnes dlouho pohybovala na čelních pozicích leaderboardu, ale pak ztratila na jamkách osmnáct a jedna (startovala z desítky), ale se skóre -5 nadále zůstává ve velké naději udržet TOP 10 a získat velkých úspěch pro český golf, navíc se bude prát na dálku s Piou Babnik o titul nejlepší amatérské hráčky v turnaji.

Macková je aktuálně na děleném sedmém místě. „Ztratila jsem dvě rány za sebou, na jedničce jsem dokonce přestřelila green. A pak na mě padla zvláštní únava, to jsem ještě nikdy nezažila ani ve třetím kole,“ přiznala upřímně.

Kateřina Vlašínová (71) byla spokojená, že dokázala napravit některé chyby. „Hra nebyla naprosto ideální, ale uměla jsem napravit chyby a uhrát pary, kde se mi moc nedařilo. Ve výsledku je z toho klidný postup cutem, takže jsem spokojená,“ uvedla hráčka, která je před nedělí na 27. místě.

Tereza Melecká má na turnajích LETAS skvělé výsledky, teď přidala i cut na vyšší sérii LET. „Zase mi to tam moc nepadalo, ale snažila jsem si pohlídat, abych nedělala moc chyb,“ svěřila se další hráčka v české partě, na kterou se mohou diváci těšit v neděli.

Dramatický podvečer zažila Jana Melichová - dlouho se držela nad hranicí postupu, jenže na druhé devítce zahrála 39 ran a spadla na chvíli těsně pod. Ale pak přišla skvělá zpráva ze hřiště, že cut je na jejím skóre +2. „Definitivně mě poslaly mimo tři putty na sedmičce,“ povzdechla si česká golfistka po podepsání skórkarty, kdy byla přesvědčena, že v turnaji končí. Když už byla na cestě domů, přišel telefonát z Karlštejna. „Cože, fakt jsem postoupila? Tak to mám ohromnou radost,“ změnila se nálada golfistce, která hned v pondělí odlétá do USA, kde hraje za univerzitní tým ve Virginii.

Dopolední program nic na čele leaderboardu nezměnil. Nejlepší výsledek z českých hráček zaznamenala Karolína Stará (-1), která chvíli dokonce překvapivě pokukovala po hranici cutu, ale stejně jako řada dalších hráček včetně těch nejlepších ztratila v „údolí smrti“, jak je přezdíváno trojici technicky náročných jamek čtyři až šest, a s konečným výsledkem +3 minula nedělní finále o pouhou ránu.

Cutem prošlo nakonec šedesát profesionálek a šest amatérských hráček. 

Nedělní finálový den vysílá ve dvou blocích přímým přenosem ČT Sport.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud