Spilková zakončila první kolo v Berouně na 24. místě, dařilo se i Melichové | iSport.cz
28. srpna 2020 • 20:23

Spilková zakončila první kolo v Berouně na 24. místě, dařilo se i Melichové

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly 5. kola: Hořavův výstavní volej i Krejčího hlavička
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší česká golfistka Klára Spilková a amatérka Jana Melichová zahrály v prvním kole turnaje Tipsport Czech Ladies Open dvě rány pod par a jsou na děleném 24. místě. V čele se usadila favorizovaná Dánka Emily Pedersenová, vedoucí žena pořadí Ladies European Tour (LET) zapsala na hřišti v Berouně skóre -9. Kvůli bouřce nedokončilo úvodní kolo 21 žen a budou ho dohrávat v sobotu ráno.Spilková hrála ve skupině s Pedersenovou a hned na první jamce, čtyřparové desítce, zabodovala díky birdie. Pak chybovala na čtrnáctce, ale první devítku zakončila dvěma birdie na šestnáctce a osmnáctce. Zpět na par klesla poté, co na trojce poslala první ránu do autu a zahrála double bogey. Opět jí ale vyšel závěr, skórovala na krátkém pětiparu na sedmičce a po skvělé přihrávce i na své závěrečné jamce.

„Jsem na sebe pyšná. Výsledek minus dva je pro mě krásný a třeba to bude další den minus deset. Ale ať už to bude cokoli, pro mě je teď nejdůležitější mít tu zkušenost,“ řekla Spilková, která zpočátku bojovala s nervozitou.

Předloňská amatérská mistryně republiky ve hře na jamky Melichová se dostala na 70 ran díky čtyřem birdie a dvěma bogey.

Kvůli bouřce nedokončilo úvodní kolo 21 žen a budou ho dohrávat v sobotu ráno
Kvůli bouřce nedokončilo úvodní kolo 21 žen a budou ho dohrávat v sobotu ráno

Ve formě hrající Pedersenová předvedla osm birdie, pětiparovou patnáctku zvládla na tři údery a zaznamenala jen jedno bogey. „Devět ran pod par je moje nejlepší kolo v kariéře, jsem nadšená,“ řekla. Má náskok dvou ran na tři soupeřky. Jednou z nich je Belgičanka Manon De Roeyová, která zahrála na sedmičce albatross, když do pětiparové jamky dostala míček už druhou ranou ze 144 metrů.

Z domácích hráček obešly první kolo v paru amatérky Sára Kousková, Patricie Macková, která loni skončila na Karlštejně dvanáctá, Tereza Melecká a Gabriela Roberta Vítů. O překvapení se postarala Nela Halaburdová, která na svém domácím hřišti zahrála +1 a v sobotu ji čeká boj o cut.

Soutěž se hraje s dotací 200.000 eur (5,2 milionu korun). Po sobotním druhém kole projde do nedělního finále 60 profesionálek a všechny amatérky, které se do této kvóty vejdou.

Do turnaje nemohla nastoupit Lejan Lewthwaiteová z JAR, která měla při příjezdu do Česka pozitivní test na COVID-19. „Podle pravidel LET a místních pravidel zůstává v České republice v izolaci. Hráčka nevykazuje žádné příznaky a cítí se dobře. Její caddie podstoupil test 27. srpna s negativním výsledkem,“ uvedli pořadatelé.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud