Ragbisté slaví! Porazili favorizované Švýcarsko a jsou zachráněni | iSport.cz
11. března 2018 • 16:36

Ragbisté slaví! Porazili favorizované Švýcarsko a jsou zachráněni

Autor:
Ragbisté porazili Švýcarsko a jsou zachráněni
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Favorit padl. Omlazený český ragbyový tým na Markétě porazil Švýcary 17:13, v tabulce skupiny Rugby Europe poskočil na třetí místo a dvě kola před koncem si zajistil setrvání v druhé nejvyšší divizi mistrovství Evropy, kam postoupil v minulé sezóně.Švýcarsko v minulém kolo potrápilo favorita celé skupiny, vedoucí Portugalsko, nad kterým vedlo ještě čtvrt hodiny před koncem. Páteř týmu tvoří hráči z francouzských klubů. Českému týmu se vyplácí důraz na novou generaci, kterou zastřešuje jihoafrický trenér Phil Pretorius. Reprezentační tým už na podzim porazil Polsko, pak sice pohrál v Portugalsku, ale výhra nad Švýcary mu dává jistotu setrvání v Rugby Europe i pro další sezonu.

„Náš tým je složený z mladých hráčů převážně z české ligy. Snažíme se vytvořit stmelený kolektiv s výhledem na postup na mistrovství 2023. V současné chvíli nám trochu chybí zkušenosti, ale to hráči nahrazují nadšením,“ vysvětluje Pretorius.

Čeští hráči vletěli do utkání s nadšením a zatlačili Švýcary na jejich polovinu. Už v šesté minutě pokládal pětku rojník Dan Hošek a Martin Cimprich přidal další dva body kopem po pětce - 7:0.

Švýcaři pak předvedli svou sílu, na dlouhou dobu se nastěhovali na českou polovinu, ale Češi jim dovolili bodovat jen trestným kopem z dálky - 7:3, což bylo i skóre poločasu.

I v tom druhém se obraz hry opakoval. Ondřej Kutil položil pětku, body za kop opět přidal i Martin Cimprich - 14:3.

Ten posléze přidal i tři body z trestného kopu - 17:3.

Pak se ovšem Švýcaři oklepali, poslali na hřiště čerstvé posily a začali náš náskok stahovat.

Pětku na 17 : 8 pokládal rváček Tim Voegtli, dva body za kop přidal Simon Perrod - 17:10.

Ten přidal čtvrt hodiny před koncem z trestného kopu další tři body a český náskok se smrskl na méně než jednu pětku - 17:13.

Český tým v kritických chvílích ovšem znovu zabral. Jiří Pantůček, čerstvý držitel titulu Ragbista roku, předvedl úžasný únik po křídle, při kterém přešel přes tři soupeře a zastavil ho až čtvrtý. Při další akci se český tým protlačil až do švýcarského brankoviště, pětku ovšem rozhodčí po poradě s oběma postranními nakonec neuznal. Zápas ale Češi dotáhli do konce.

„Dvě utkání doma, dvě vítězství. Kdyby nám to někdo řekl na začátku soutěže, moc bychom tomu nevěřili. Bojovali jsme a vyhráli jsme i trochu srdcem,“ líčil své dojmy po utkání kapitán českého týmu Vojtěch Havel.

Česko - Švýcarsko  17:13 (7:3)
Body:  Cimprich  7, Hošek a Kutil po 5 - Perrad 8, Voegtli 5. Rozhodčí: Iordchescu, Petrescu a Girbau (všichni Rumunsko). Diváků: 800.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud