Zesměšnil hráče? Sudí přijde o semifinále MS kvůli „šokující“ fotce | iSport.cz
22. října 2019 • 11:02

Zesměšnil hráče? Sudí přijde o semifinále MS kvůli „šokující“ fotce

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Kladno - České Budějovice: Bitka! Na Kladně se to servalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jednou ze stálic světového ragby a účast v semifinále mistrovství světa měl mít jistou ještě předtím, než o něj hráči začali bojovat. Jenže rozhodčí Jaco Peyper o něj přišel kvůli klukovině. Po sociálních fotkách se šíří fotka, jak se jihoafrický sudí objímá s velšskými fanoušky s vytrčeným loktem v narážce na klíčovou situaci čtvrtfinále Wales – Francie.Rozhodnutí vyloučit Francouze Sébastiena Vahaamahinu nikdo nerozporuje, i tak rozhodčí Jaco Peyper nebude řídit semifinále mistrovství světa mezi Anglií a Novým Zélandem. Důvodem není loket francouzského druhořadníka, ale jeho vlastní.

Jihoafrický rozhodčí se totiž po zápase nechal vyfotit s fanoušky vítězného Walesu. Na snímku, který pořídil francouzský novinář, má s úsměvem vytrčený loket. Podle velké části fanoušků v jasné narážce na klíčovou situaci čtvrtfinále.

Po jeho vyloučení Velšané otočili zápas z 10:19 na 20:19. Vahaamahina po zápas ukončil reprezentační kariéru. Prý ale šlo o plánovaný krok.

„Ta fotka je šokující,“ reagoval viceprezident francouzské ragbyové unie Serge Simon. Zatímco trenér Walesu Warren Gatland prohlásil, že celá kontroverze kolem fotky je dělání velblouda z komára, Francouzi fotku vnímají jako zesměšnění Sébastiena Vahaamahiny a Světová ragbyová unie začala snímek vyšetřovat.

„Jaco Peyper uznal, že jeho chování bylo nevhodné a omluvil se,“ stojí ve vyjádření šéfů světového ragby. Semifinále to ale Jihoafričanovi nezachránilo a zápas Anglie – Nový Zéland přebere Velšan Nigel Owens.

Daily mail si všímá, že změna rozhodčího nemusí vadit Angličanům, protože Peyper měl v minulosti udělat „několik rozhodnutí ve prospěch All Blacks.“

O červené kartě není sporu, Francouze ale rozzuřila fotka rozhodčího s fanoušky vítězného Walesu
O červené kartě není sporu, Francouze ale rozzuřila fotka rozhodčího s fanoušky vítězného Walesu

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud