Prokletí trvá. Čeští šipkaři na MS těsně padli s nasazenou Belgií a končí | iSport.cz
6. listopadu 2020 • 16:16

Prokletí trvá. Čeští šipkaři na MS těsně padli s nasazenou Belgií a končí

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ronaldo, Messi i prezident Argentiny. Svět se loučí s hvězdným Maradonou
Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dramatické 1. kolo World Cup of Darts, světového šampionátu reprezentací, skončilo smutkem českých šipkařů Karla Sedláčka a Adama Gawlase. Bitva do posledního legu s pátými nasazenými Belgičany Kimem Huybrechtsem a Dimitrim van den Berghem přinesla nejtěsnější porážku 4:5. Češi tak ani letos neprolomili prokletí úvodního kola.Byť Karel Sedláček odstartoval české působení na šampionátu náhozem 180, byl to soupeř, kdo ukořistil první leg, do kterého začínal. Vzápětí Češi srovnali, a to i díky druhé Sedláčkově 180. Nastartovali tím povedenou část zápasu.

Ve třetím legu došlo na drama při zavírání, a když Huybrechts nevyužil čtvrtou belgickou šipku na zisk hry, přišel trest v podobě Sedláčkem trefeného dvojnásobku a Češi se ujali vedení 2:1. Získali tím zároveň brejk. Čtvrtá hra přinesla třetí maximum 180 „Zlého Káji“ a společnými silami s Gawlasem odskočili na 3:1.

Poté ale Belgičané zabrali. Nejprve snížili na 2:3, a když v šesté hře čeští hráči třikrát nedokázali zasáhnout během svých pokusů ani jeden triple, využili hráči Belgie svůj náskok a vzali si brejk zpět - 3:3.

Čeští šipkaři Karel Sedláček a Adam Gawlas podlehli v prvním kole World Cup of Darts páté nasazené Belgii těsně 4:5 a na turnaji končí
Čeští šipkaři Karel Sedláček a Adam Gawlas podlehli v prvním kole World Cup of Darts páté nasazené Belgii těsně 4:5 a na turnaji končí

V sedmém legu předvedl nához 180 Gawlas, Sedláček měl příležitost k tomu, aby opět poslal Čechy do vedení, ale nevyužil šipky na ukončení legu, který nakonec získal soupeř a dokonal obrat z 1:3 na 4:3.

V osmém legu tak potřebovali Češi zvítězit. Gawlasovi se nejprve nepodařilo uzavřít 58, ale Van den Bergh si neporadil s 87, a tak následně získal Sedláček hru pro český výběr.

O postupujícím do 2. kola tak rozhodl až závěrečný devátý leg, do kterého začínali Belgičané, díky vítězství v předzápasovém rozhozu na střed, kdy Sedláček sice zasáhl 25, ale Huybrechts dokázal trefit absolutní střed (50).

To se ukázalo jako klíčové. Byť Češi drželi krok, Huybrechts s Van den Berghem využili lepší výchozí pozici a v posledním legu už české duo nepustili k pokusům na double. Tuzemští šipkaři tak padli 4:5 a ani tentokrát nedokázali projít do druhého kola. 

České výsledky na World Cup of Darts od roku 2015
2020: 1. kolo Belgie 4:5
2019: 1. kolo Polsko 2:5
2018: 1. kolo  Anglie 3:5
2017: 1. kolo Nizozemsko 1:5
2016: 1. kolo Čína 3:5
2015: 1. kolo Rakousko 2:5

VIDEO | Klíčové momenty zápasu Belgie - Česko od času 5:35

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud