31. srpna 2015 • 07:10

Rekordní kralovický cyklomaraton s Kohákem přitáhl 574 účastníků

Autor:
Rekordní kralovický cyklomaraton s Kohákem přitáhl 574 účastníků
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slunečné počasí, krásné trasy v oblasti severního Plzeňka a jako startér herec a režisér Jakub Kohák. Není divu, že letošní, 12. ročník Spoke MTB maratonu horských kol v Kralovicích zaznamenal rekordní účast. Na start v dětských kategoriích a poté na třech ze tří seniorských tras (22, 35 a 67 km) se postavilo 574 cyklistů.„Mohli bychom být s účastí i průběhem spokojeni na víc než sto procent, nebýt tragické události, která se bohužel přihodila odpoledne na trase dlouhé 35 kilometrů. Jednoho z účastníků ve věku 45 let postihl během závodu zřejmě srdeční kolaps a i přes veškerou snahu záchranářů zemřel. To nás samozřejmě všechny hluboce zasáhlo. Vyjadřujeme nesmírnou lítost nad touto událostí. V propozicích však máme výslovně uvedeno, že účastníci startují na vlastní nebezpečí. Každý z nich by měl být dokonale obeznámen se svým zdravotním stavem. Cyklomaraton není lehká odpolední vyjížďka, ale vyžaduje pravidelnou přípravu. V příštím ročníku na to budeme klást ještě větší důraz,“ neskrývá lítost nad nešťastným okamžikem Jiří Tišer z pořádajícího Bike Clubu Kralovice.

Dopoledne organizátoři tradičně vyhradili závodům dětí od necelých tří do čtrnácti let. Celkem 114 malých účastníků mělo v tomto roce zvláštní motivaci navíc, neboť startérem všech jejich závodů byl populární herec a režisér Jakub Kohák. Ten je také patronem projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož hlavním partnerem je společnost Synot a mediálním partnerem Deník. Po loňské premiéře se kralovický cyklomaraton stal letos podruhé součástí tohoto projektu. Nejmenší cyklisté vyrazili na svou trať opět na odrážedlech.

„Jakub Kohák svou účastí akci hodně oživil a děti na startu patřičně nabudil. Neustále komentoval dění a svými vtipnými průpovídkami bavil účastníky i diváky. V cíli také svědomitě odměnil nejúspěšnější jezdce ve všech mládežnických kategoriích. Loni se jako startérka osvědčila Eva Samková, letos Jakub Kohák a příští rok by mohl dorazit i třetí patron projektu ČUS Sportuj s námi Jaroslav Kulhavý. To byl výborný tahák pro bikery!“ přeje si další z pořadatelů Lubomír Roub.

Odpoledne vyrazilo na tři zbrusu nové a atraktivní trasy o délkách 22, 35 a 67 kilometrů vedoucí oblastí severního Plzeňska podél řeky Střely, přes Plasy nebo Rabštejn zpět do Kralovic 460 vyznavačů horských kol. Největší zájem byl o trasu měřící 35 km.

„Myslím, že se nám letos trasy náramně povedly. Vedly nejen krásnou přírodou, ale byly také pestré a náročné. Až na jednoho účastníka je všichni ostatní zvládli a pochvalovali si je. Pár pádů a odřenin samozřejmě bylo, ale nic vážného. Na občerstvovacích stanicích jsme připravili dostatek tekutin – vodu, iontové nápoje i kávu,“ popisuje zázemí Jiří Tišer.

Hlavní závod mužů na 67 km vyhrál velice zkušený a téměř „domácí“ biker Ondřej Paur, jenž obhájil v Kralovicích své loňské vítězství. Mezi ženami dojela do cíle nejdříve Jindřiška Zemanová, vicemistryně Evropy v triatlonu.

Kompletní výsledky naleznete zde >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze