17. dubna 2017 • 13:35

Squashi v Praze vládli favorité. Slavila Egypťanka Yousry, Solnického porazil Koukal

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

V ženském finále PSA turnaje Puma Czech International Championship 2017 suverénně dokráčela za titulem nejvýše nasazená hráčka Amina Yousry z Egypta. V mužském finále Arkády Squash Cupu 2017 došlo na reprízu finále nedávného repubublikového šampionátu. Souboj mezi Jakubem Solnickým a Janem Koukalem dopadl lépe pro Koukala.Soupeřkou 61. hráčky světového žebříčku byla třetí nasazená Tinne Gilis. Belgičanka byla od začátku zápasu pod nesmírným tlakem aktivně a agresivně hrající Egypťanky. Bojovala a vyběhala neuvěřitelné míčky, ale Amina měla otěže utkání pevně v rukou a mohla tak v české metropoli oslavit titul.

Češkám se příliš nedařilo. Eva Feřteková dokázala jako jediná postoupit do 2. kola, kde i její cesta skončila. Čerstvá republiková šampionka nedostala šanci od pozdější finalistky Tinne Gilis, Tereza Svobodová skončila na raketě Egypťanky Farah Momen. Největší nadějí českého squashe byla 2. nasazená a čerstvě 78. hráčka světového žebříčku Anna Serme. Ale i ta se bohužel s turnajem rozloučila hned v 1. kole, stopku ji vystavila zkušená Skotka Lisa Aitken.

V mužském finále Arkády Squash Cupu 2017 došlo na reprízu finále nedávného repubublikového šampionátu. Jakub Solnicky dokázal v semifinále vyřadit nasazenou jedničku turnaje Martina Švece 3:1 a brousil si zuby i na finále. V něm na něj čekal dle předpokladů Jan Koukal.

Sety byly poměrně vyrovnané, Solnický se dopouštěl více chyb, a tak se Koukal ujal vedení 2:0 na sety. Ve 3. setu se Solnickému povedlo několik skvělých vítězných úderů a to stačilo k jeho zisku. Čtvrtá sada se však stala jasnou záležitostí Koukala, který tak potvrdil dobrou formu v roce 2017 a oslavil na Arkádách další titul.

Výsledky

Puma Czech International Championship

Finále

Amina Yousry ( Egypt ) - Tinne Gilis ( Belgie)

11:6 11:7 11:8

Arkády Squash Cup 2017

Finále

Jan Koukal - Jakub Solnicky

11:8 11:5 8:11 11:5

Jan Koukal a Jakub Solnický
Jan Koukal a Jakub Solnický

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze