13. června 2017 • 14:31

Při drezurním Světovém poháru v Brně se představí i Miss

Autor:
TOP VIDEA
Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat
Patrik Kincl: Prohra s Vémolou se mnou bude do konce života Patrik Kincl: Prohra s Vémolou se mnou bude do konce života
VŠECHNA VIDEA ZDE

Již 19. ročník Světového poháru v drezuře hostí od 16. do 18. června Brno. Jediné mezinárodní závody v této jezdecké olympijské disciplíně na území České republiky slibují atraktivní podívanou a nabité startovní listiny.Přihlášen je rekordní počet 110 koní z 19 zemí světa. V areálu na Panské Líše se představí špičkoví jezdci ze zahraničí i česká elita. Největší hvězdou bude Švéd Patrik Kittel, jenž na olympiádě v roce 2012 obsadil čtrnácté místo a v současném světovém žebříčku mu patří patnáctá pozice.

V hlavní túře Světového poháru (Grand Prix + Grand Prix volná sestava na hudbu) se kromě něho představí dalších patnáct závodníků včetně domácího želízka, jímž bude Fabrizio Sigismondi. Konkrétní cíle si však český jezdec nedává, a to především kvůli problémům, které postihly jeho koně.

„Na začátku sezony měl Trevis koliku a musel na operaci, takže se k závodění teprve zase vrací. Budeme chtít hlavně dobře reprezentovat a uvidíme, na jaké umístění to bude stačit,“ vysvětluje 36letý Sigismondi, jenž už v Brně slavil vítězství v kategorii CDI3*. V její malé rundě pojede i letos, kdy osedlá Drambuie.

Závody v Brně jsou pro něho vždy obzvlášť pikantní. Narodil se sice v italském Bergamu a vyrůstal i v Rakousku, ovšem od 3. třídy chodil do školy právě v moravské metropoli. „Pořád tam žijí můj skoro devadesátiletý dědeček a osmdesátiletá babička, mám tam spoustu kamarádů. Takže se do Brna vždy moc těším,“ prozrazuje Sigismondi.

Zatímco on už v Brně triumf zažil, nejlepším výsledkem Terezy Hábové je čtvrté místo v kategorii CDI3* z roku 2014. „Troufám si říct, že pokud se nám bude dařit, mohli bychom stupně vítězů atakovat,“ věří 29letá jezdkyně, jež se v této kategorii představí s Jazzem v malé rundě. Ve velké rundě, která stejně jako zmiňovaná Grand Prix bude zároveň kvalifikací pro ME, pojede i Miss České republiky z roku 1996 Petra Minářová v sedle Dumonta.

Skvělé obsazení bude mít také kategorie juniorů, která v Brně přivítá hned šest dvojic z elitní stovky světového žebříčku včetně Češek Evy Vavříkové s Bell Ennie (30. místo) a Saši Hanáčkové s Well Donem (59. místo). I tady půjde o kvalifikaci pro kontinentální šampionát stejně jako v již tradiční kategorii pony a v rundě pro děti 12-14 let, jež je naopak v Brně vypsána premiérově.

Soutěže začínají po všechny tři dny v osm hodin, vstup je zdarma.

Témata:  drezura
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze