Squashová královna Kolářová je na mateřské: Mistrovství budu sledovat | iSport.cz
28. února 2020 • 13:05

Squashová královna Kolářová je na mateřské: Mistrovství budu sledovat

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Svůj pátý titul získala na domácím mistrovství squashistka Olga Kolářová. Další šampionát vynechá, je na mateřské dovolené.
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před rokem se popáté stala domácí squashovou královnou, letos má poněkud jiné starosti. Lépe řečeno radosti. Olga Kolářová přivedla v lednu na svět třetí dítě a mistrovství ČR, které začíná už 5. března v Ostravě, tak bude tentokrát sledovat jen na dálku. Jsem zvědavá, jak se komu bude dařit a jaký kdo udělal pokrok,“ řekla někdejší 44. hráčka světového žebříčku.Příběh Olgy Kolářové (za svobodna Ertlové) je obdivuhodný a inspirativní. Absolventka práv získala první zlato na domácí scéně už před jedenácti lety. Poté triumfovala i v letech 2013 a 2014. V červenci 2015 však porodila dceru a od té doby šel squash pochopitelně na vedlejší kolej. Rozhodně ji ale nepřestal bavit. Naopak!

Hned další šampionát stála rodačka z Klatov opět na stupínku nejvyšším. A podobný scénář si zopakovala ještě jednou. Po loňském hladkém finálovém vítězství nad Evou Feřtekovou slavila pátý titul už i se synem Robinem. „Po každém porodu jsem měla chuť se na kruty vrátit a plánuju to i nyní. Ani už nemám nějaké ambice, ale spíš mě to pořád baví,“ uvedla Kolářová.

Se třemi dětmi na krku to samozřejmě nebude žádná sranda. Držitelka stříbrné medaile z akademického mistrovství světa už má ale s takovou „agendou“ za poslední roky dostatek zkušeností. „Chudáčci moji na tom squashi tak trošku vyrůstají. Mají k němu nejblíž, ale dělají i další sporty. Nelča jezdí na koni, plave, cvičí gymnastiku. Robin miluje rakety, je vážně šikovný. Uvidíme, co nejmladší Honzík… Jestli budou hrát squash, nebo dělat něco jiného, ale není důležité. Ke sportu je chceme vést s manželem obecně,“ nastínila čtyřiatřicetiletá squashová legenda.

Na blížící se šampionát už se Kolářová těší a ráda by si ho užila alespoň pasivně z obrazovky. Možnost mít bude. Semifinálová utkání, zápasy o třetí místo a finálové bitvy budou poprvé živě přenášeny prostřednictvím iVysílání ČT Sport.

Komu bude fandit? „Nejvíc Honzovi Koukalovi, teda jestli nastoupí. Jelikož už hraje prakticky jako já pouze mistrovství republiky, rozhoduje se vždy na poslední chvíli. Jestli do toho půjde, tak mu budu strašně držet palce. On do toho přinese vždy něco zajímavějšího. Pak také přeju Danovi Mekbibovi. V poslední době se mu hodně dařilo v zahraničí. Je to fajn kluk a výborný hráč,“ prohlásila vítězka dvou mezinárodních turnajů na okruhu WISPA.

„V holkách se asi nic moc nezměnilo. Favoritkou bude Anička Serme, která objíždí zahraniční turnaje, ze kterých čerpá spoustu zkušeností. Výsledky má dobré, na její výkony jsem zvědavá. Ven také začala jezdit Míša Čepová, tu bych taky ráda viděla,“ vyjmenovala Kolářová.

Rozhodnutí České asociace squashe, uspořádat šampionát po pěti letech v Ostravě, velice vítá. „Já myslím, že je to skvělé. Mistrovství by mělo po republice putovat. Upřímně jsem asi většinou raději hrála mimo Prahu. Jinde mi totiž přišla lepší atmosféra, hráči byli víc spolu. V Ostravě se hrálo už v minulosti a Fajne, kde se turnaj koná, je skvělé centrum. Maličko mě mrzí, že tam letos nebudu. Ale příště už to třeba zase jo,“ dodala Kolářová.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud