13. října 2012 • 13:15

VIDEO: Váňa dostal dárek od Sportu, deku pro favorita

Autor:
TOP VIDEA
Odvolání Hrubeše nebude mít v UEFA negativní dopad, soudí Damková Odvolání Hrubeše nebude mít v UEFA negativní dopad, soudí Damková
Djokovič o Štěpánkovi: Přinesl své zemi mnoho radosti. Zaslouží si oslavu! Djokovič o Štěpánkovi: Přinesl své zemi mnoho radosti. Zaslouží si oslavu!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VELKÁ PARDUBICKÁ | Hlavní hrdina Velké pardubické má za sebou příjemný start do dnešního dne. Žokej a trenér Josef Váňa ve stájích převzal deku s logem deníku Sport a serveru iSport.cz, která je určená pro favorita dostihu Tiumena. Před startem je Váňa sebevědomý.Jedenáct koní v jeho tréninku v sedmi v rámcových dostizích a poté start ve Velké pardubické. Josefa Váňu čeká dnes v Pardubicích těžký den, začal ale pohodově.

Josef Váňa dostal pro Tiumena deku od šéfredaktora Sportu Lukáše Tomka
360p 240p

„Můžu to rozbalit?“ ptal se Váňa, když mu šéfredaktor deníku Sport Lukáš Tomek předával pozornost redakce. „Děkuju za užitečnou věc, která se vždycky hodí,“ dodal Váňa.

Váňovi bude přesně za týden šedesát let, ale na oslavy teď vůbec nemá čas. V Pardubicích se stále těžko srovnává s tím, že musel své koně přivézt na závodiště už o den dřív kvůli termínové kolizi se Zlatou přilbou a obavám z dopravního kolapsu ve městě.

„Jaká byla noc? Pro všechny, co tady spali, byla na hovno,“ říká Váňa bez obalu. „Koně nic nesežrali, téměř žádný se toho ani nedotkl. My jsme s tím počítali. Ale stejně jsme podstoupili to riziko, že poběží s prázdnými žaludky a podají dobrý výkon.“

Lukáš Tomek a Josef Váňa pózují s dekou od deníku Sport
Lukáš Tomek a Josef Váňa pózují s dekou od deníku Sport

Váňa však přesto věří, že jeho koně ve Velké pardubické budou úspěšní.

„To, co je tam už naskládáno, by neměl jeden večer odebrat,“ říká Váňa. „Samozřejmě, že kdyby byl kůň celou noc v klidu a sežral by si svoji předepsanou dávku, bylo by to lepší. Šli jsme do toho rizika, už s tím nic nenaděláme, musíme závodit s tím, co máme.“

Dalším problémem je stav závodní dráhy, která je letos hodně měkká, včera v noci navíc ještě napršelo. Překážková komise se tak rozhodla upravit kurz. Místo překážky číslo 12, s názvem živý plot – seskok, se poběží překážka číslo padesát – živý plot. Pořadatelé také nepustí koně na Poplerův skok, kvůli bezpečnosti koní vybudovali podobnou překážku o pár metrů vedle.

„Do rána napadaly tři milimetry. Když zalévám zahrádku, musím si vody dát víc. Já bych v tom problém neviděl,“ říká Váňa. „Za Zahrádkami je tam trošičku louže. Holt pár metrů koně půjdou hlubším.“

Váňa se dnes může stát nejstarším vítězem v historii Velké pardubické a zároveň může Tiumena dovést k historickému čtvrtému vítězství v jedné řadě.

„Věřím si, jinak bych na to nelezl. Posadil bych někoho mladšího,“ říká Váňa. „Pravda je ta, že poslední roky nebyla konkurence tak úžasná a těžká jako tento rok. Už se na to těším. Ať už jsme za jedničkou a frčíme vůči Taxisu.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze