2. září 2022 • 20:47

Češi mají cenný skalp, na EFT porazili Švédy. Teprve potřetí v historii

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Play off! Trash talk, polobozi v bráně. Kdo je dnes monstrum jako Dopita?
Další řádění Pastrňáka! Gólmanovi nedal šanci, navíc asistoval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští florbalisté porazili na úvod Euro Floorball Tour ve švýcarském St. Gallenu úřadující mistry světa Švédy 7:6 po samostatných nájezdech. V 50. vzájemném utkání je zdolali teprve potřetí. Ve čtvrté sérii rozstřelu o tom rozhodl útočník Josef Rýpar hrající ve švédském Linköpingu. V sobotu se svěřenci trenéra Jaroslava Berky utkají s Finskem.Přesně po třech minutách hry otevřel skóre Niklas Ramirez. Za dalších 122 sekund už vedli Seveřané po brance Ludwiga Perssona 2:0 a v 19. minutě se postaral o tříbrankový náskok Kim Nilsson. Češi překonali Carla Bendinga-Sörlinga poprvé 51 sekund před koncem první třetiny, kdy se prosadil Filip Langer.

Ve 24. minutě dostal Berkův výběr na kontakt Marek Beneš. Za 35 sekund sice odpověděl Emil Nilsen, ale za 114 sekund zahájil Matěj Havlas obrat, který ve 36. a 37. minutě během 79 sekund dovršili Jiří Besta a Marek Beneš. V čase 52:24 vyrovnal Albin Sjögren, ale v 58. minutě vrátil náskok českému týmu kapitán Ondřej Němeček. Remízu po 60 minutách zařídil 39 sekund před koncem Hampus Ahrén.

V nájezdech se prosadil za český tým dvakrát Rýpar a jednou Martin Kisugite. Gólmana Lukáše Bauera překonali jen Emil Nilsen a Kim Nilsson.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.

Články odjinud


Články odjinud