27. června 2016 • 11:06

Reprezentace je splněný sen, říká gólman Kubíček. Je krásné, když hraje hymna

Autor:
Brankář Václav Kubíček má za sebou premiérový start za národní tým.
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má za sebou první zápas ve futsalové reprezentaci. A vítězný. Češi vyhráli nad Tureckem v přípravě 4:1 a Václav Kubíček zářil jako sluníčko. "Reprezentace, to je pro mě splněný sen. Je krásné, když člověk nastupuje a hraje hymna," vykládá futsalista.Co na svůj debut s odstupem říkáte?
"Jak s oblibou říkám, něco mě trefilo. (smích) Hlavně, že jsme vyhráli. Škoda jedné obdržené branky, mohlo být čisté konto, ale zase bych musel platit větší zápisné."

Byl jste před zápasem hodně nervózní?
"Ani ne. Čekal jsem, že to bude horší. Už při rozcvičce to bylo v klidu, jakmile jsem chytil první balon. V zápase jsem také něco chytl, párkrát mě trefili a po prvním zákroku jsem byl v pohodě."

V čem byl pro vás Turci nebezpeční?
"Ve hře jeden na jednoho. Neustále naznačovali střelu. Pořád jsem musel být v pozoru. Nechtěl jsem být překvapen. Pak házeli míče na pivota a my jsme byli docela vytažení, takže měli ze sklepnutých míčů šance. Nebezpečné byly i nástřely z autu na zadní tyč."

Byla to velká zkušenost, trenér českého týmu dal šanci mnoha mladým hráčům. Co jste říkal celkově na výkon týmu?
"Kluci hráli super. Všichni zápas odbojovali. Nemůžeme nikomu nic vytknout. Bojovnost i nasazení byly příkladné. Akorát kluci nebyli tolik sehraní, ale to je normální. Hráli spolu poprvé. Snad dostaneme další pozvánky, abychom si na sebe zvykli."

Jak moc vás tenhle reprezentační start motivoval do další práce?
"Hodně. Každý sportovec by měl mít ty nejvyšší cíle. Reprezentace je pro mě splněný sen. Je krásné, když člověk nastupuje a hraje hymna."

Kdy chcete mít jasno, za koho budete v příští sezóně chytat?
"Rád bych měl jasno do půlky července. Po svatební cestě se to nějak vyvrbí."

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, futsal, reprezentace
 Klasická verze
Mobilní verze