Český tým bude ve skupině na mistrovství Evropy outsiderem
TOP VIDEA
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z CHORVATSKA | Jsou na místě. Hotel ve vesnici Sveti Martin na Muri, takřka pustina v lese. U budovy golfové hřiště, vypuštěný venkovní bazén a pár domů kolem. Odtud budou čeští házenkáři vyrážet k bitvám o postup ze skupiny EURO v Chorvatsku. Už zítra od 18.15 hodin vyzvou obhájce stříbra ze Španělska. „Věřím, že když zahrajeme svůj strop, tak je dokážeme potrápit,“ prohlásil Jan Landa, jednatřicetiletá levá spojka z Lovosic.Do haly ve Varaždínu to je autobusem tři čtvrtě hodiny cesty, skoro padesát kilometrů. „To je jediná nepříjemnost, ale všichni to mají stejné,“ poznamenal trenér Jan Filip. Na identickém místě rozbili svůj tábor také Španělé, Maďaři a Dánové.

Češi si v pátek večer v Chorvatsku poprvé zatrénovali. Zatím není důvod ke stížnostem na cokoliv. „Jídlo bylo bezproblémové. Hotel je pěkný a hala útulná. Už teď si ji umím představit naplněnou. Určitě bude fantastická atmosféra. Moc se na to těším,“ konstatoval nažhaveně Landa.

Na duel se Španělskem plno nebude, to je zjevné. Ovšem opora Lovosic věří v důstojnou kulisu. „Po nás hraje Maďarsko. A jeho fanoušci sem budou najíždět dříve,“ předpokládá účast hlasitých příznivců třetího soupeře Česka ve skupině D. Maďaři budou mít na EURO víceméně domácí prostředí, vždyť Varaždín leží od hranic nějakých padesát kilometrů.

Jako první se odhodlaný výběr trenérů Filipa a Kubeše postaví Španělsku, jedné z házenkářských velmocí. Že obhájci stříbra a mistři světa z roku 2013 omladili kádr? Nenechte se zmást, kvalita zůstala extrémně vysoká. „Jsou strašně technicky vyspělí. Umí potrestat jakoukoliv chybu v obraně a totéž v útoku. Když budeme kazit, tak nás nehorázně přejedou. Mají tam velké individuality z velkých klubů,“ vystihl Landa.

Se strachem však do boje se svými kamarády nepůjde. „My máme zase týmové pojetí hry. Střetnou se dva různé typy házené. Věřím, že když zahrajeme svůj strop, tak je dokážeme potrápit. Takto můžu odpovídat na každý tým, na který se zeptáte,“ pousmál se.

Výběr bez zraněného lídra Tomáše Babáka bude v každém utkání outsiderem. Srdce hráčů však hoří pro překvapení. Jedna výhra může stačit k průniku do další fáze. „Samozřejmě chceme postoupit. Je to cíl náš všech. Chceme ze sebe vydat to nejlepší, co v nás je. A když někoho porazíme, budeme strašně šťastní. Musíme odjet z turnaje s pocitem, že jsme odvedli to nejlepší,“ burcoval Landa, jeden z hlavních hecířů soudržné party.

Skupina D, kterou Čechům vylosovali, je na turnaji papírově nejnabitější. Dánsko se Španělskem patří k favoritům celého mistrovství. A výkonní Maďaři s frenetickým publikem za zády mají být černým koněm. „Pro někoho to bude krutý,“ odtušila jednatřicetiletá spojka.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze