ME házená 2020 | Mrkva se zvedl a zazářil. Ctí nás, že jsme nesložili zbraně, řekl po prohře | iSport.cz
Michal Koštuřík
16. ledna 2020 • 19:06

Mrkva se zvedl a zazářil. Ctí nás, že jsme nesložili zbraně, řekl po prohře

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z VÍDNĚ | První duel proti Rakousku mu nesedl. Teď si Tomáš Mrkva spravil náladu. Házenkářskou reprezentaci držel dlouho v naději na senzační výsledek, nakonec i jeho obhájci evropského zlata zlomili. „Jejich technika míče a rozhodovací schopnosti jsou na úplně jiné úrovni než třeba u Ukrajinců,“ smekl brankář před Španělskem, jemuž národní tým ve čtvrtek podlehl 25:31.Byla šance uspět lépe?
„Věděli jsme, do čeho jdeme. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. I se Španěly se dá hrát, když se dostaneme na hranici našich možností. Na to můžeme být hrdí. Byla tam jedna špatná pasáž, kdy jsme dostali čtyři góly do prázdné brány. Oslabení jsme zahráli katastrofálně. To nám zlomilo vaz. Z minus tři to bylo minus šest, sedm, osm. Španělé jsou tak zkušení, že si to pohlídali. Nejsou nadarmo mistři Evropy. Jsou tak vyspělí, že jsou schopní dávat třicet gólů za zápas v pohodě. V obraně si na to počkají, a když můžou, zarazí tu sekyrku.“

Jinak to bylo slušné, co?
„Postavili jsme super obranu, kluci makali na sto procent. Já jsem k tomu přidal nějaké zákroky. Jsem rád, že jsem mohl přispět troškou do mlýna. Vypadalo to trošku jinak než proti Rakousku. (úsměv) Ale už bych se k tomu nechtěl vracet. Líbí se mi, že jsme nesložili zbraně a nenechali se přejet o patnáct. To nás ctí. Za dva dny nás čeká utkání s Běloruskem, které chceme určitě vyhrát. Víme, že v hlavní skupině už jsou mančafty na světové úrovni. Ale máme na čem stavět. Paket obrana-gólman fungoval.“

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete chytat?
„Ráno jsme se domluvili. Ve středu mě ještě přejela nějaká viróza. Nebyl jsem stoprocentní, ale nakonec jsem se z toho nějak dostal. Myslím, že to bylo O.K.“ (úsměv)

Z V R P Skóre B

Čeští házenkáři v prvním zápase nadstavby mistrovství Evropy podlehli obhájcům zlata Španělům
Čeští házenkáři v prvním zápase nadstavby mistrovství Evropy podlehli obhájcům zlata Španělům

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud