20. května 2017 • 21:38

Házenkáři Dukly slaví. Po šesti letech vyhráli mistrovský titul

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Házenkáři Dukly Praha slaví po šesti letech extraligový titul. Svěřenci trenéra Jana Josefa ve čtvrtém finálovém utkání porazili v Edenu obhájce titulu z Plzně 27:26 a sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

Dukla získala čtvrtý titul v samostatné historii a první od sezony 2010/11. Triumfem ukončila panování Plzně z uplynulých tří ročníků soutěže.

Dukla vstoupila do utkání povzbuzena páteční výhrou a rychle získala vedení 9:5. Skvěle opět chytal brankář Tomáš Petržala a Plzeň si vzala po osmnácti minutách oddechový čas, ale Dukla udržela poločasové vedení 12:8.

Ve druhé půli rozjel svůj brankostroj Jakub Sviták. Vstřelil osm gólů ze svých devíti v utkání a výrazně se zasloužil o výhru Dukly. Čtyřmi brankami ho podpořil Milan Kotrč, který odchází do Německa a s Duklou se rozloučil triumfem.

Plzeň sice snížila v druhém poločasu na 16:18, ale Dukla znovu odskočila do pětibrankového náskoku. Pomohl jí znovu Petržala, který v klíčovém okamžiku chytil sedmičku Ivancevovi, a v závěru už Dukla vývoj kontrolovala.

Play off extraligy házenkářů finále - 4. zápas:

Dukla Praha - Plzeň 27:26 (12:8)
Nejvíce branek: Sviták 9/4, Kotrč 4/1, Šůstek a Mubenzem po 3 - Tonar 7/1, Ivancev 5/1, Škvařil 4. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Konečný stav série: 3:1.

Zápas o 3. místo - 3. zápas:

Lovosice - Zubří 31:29 (14:15)
Nejvíce branek: Motl 9/1, Jelínek 5, Bičiště 4, Chroustovský 4/1 - Reček 8, Šlachta 7/2, Zahradníček 4. Stav série 1:2.