22. června 2017 • 17:30

Hvězdy házené v Praze: K nezaplacení! Vzkaz dětem i vikinská euforie

Autor:
720p360p
Na Štvanici se děkovalo netradičně islandským stylem
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsou věci, které si za peníze nekoupíte… Třeba pocit, když i díky vám dorazí do Prahy největší současné světové hvězdy vašeho sportu, sejdou se domácí legendy a k tomu kotel skvělých fanoušků. To všechno se podařilo organizátorům házenkářské exhibice Hvězdy pro legendy v Praze na Štvanici. Podívejte se na VIDEA a REPORTÁŽE iSport TV, které vám přiblíží skvělou atmosféru celé akce!„Nejdřív musí vzniknout ta myšlenka, ale rodilo se to tak šest měsíců, z toho poslední dva byly fakt intenzivní,“ popsal, jak vlastně celá akce vznikla, jeden z hlavních organizátorů Karel Nocar.

720p 360p
Organizátor Nocar: Naše práce dopadla na úrodnou půdu

"Když vám pak světové hvězdy řeknou, že se tady cítí dobře a z něčeho podobného je potřeba udělat tradici, tak to je něco jako reklama na Mastercard. Za peníze si to prostě nekoupíte," pousmál se současný manažer reprezentace, který již aktivní kariéru ukončil.

Ale kontakty na bývalé skvělé spoluhráče mu zůstaly, a tak mohl pozvat třeba maďarskou hvězdu Lászla Nagyho. „Je to perfektní, užíváme si házenou a doufám, že fanoušci taky. Na pozvání jsem hned řekl ano, samozřejmě. Protože je to dobré pro házenou, pro mě, kamarády a pro všechny ostatní,“ usmíval se Nagy. „Praha je krásné město, užili jsme si setkání, večeři a zápas je skvělý,“ vykládal přímo na speciálním hřišti.

720p 360p
Maďarská hvězda Nagy: Praha je krásná, akce byla perfektní

V rámci exhibice došlo i k ocenění legend, které dosáhly největších úspěchů v historii československé házené. „Klobouk dolů před organizací. Za ta léta se o nás tak dobře nestarali,“ pochvaloval si přístup současné házenkářské party mistr světa ze Švédska z roku 1967 Ladislav Beneš, který se prý za ta léta smířil s tím, že jeho sport doma nepatří zrovna k těm nejsledovanějším.

720p 360p
Mistr světa z roku 1967 Beneš: Za ta léta se o nás nestarali jako nyní

„Hrajete, vyhráváte, prohráváte, to vás nemrzí. Samozřejmě, ty úspěchy jsou lepší. Házená je druhá kategorie, to jsme si na to zvykli,“ konstatoval Beneš. Skvělou atmosféru si vychutnával i bývalý nejlepší házenkář světa Filip Jícha, díky kterému do Prahy dorazily opravdu největší hvězdy.

720p 360p
Mějte radost z kolektivního sportu, nabádá Jícha mladé házenkáře

„Kluci si to jenom pochvalujou, což je to nejhlavnější,“ těšilo ho. A co by vzkázal dětem, které se na souboje nejlepších hráčů planety dorazily podívat? „Asi aby se nehonily za úspěchem, ale honily se za tím, aby je házená bavila, sbližovala,“ zamýšlel se.

„Aby měly radost z kolektivního sportu, protože to je to nejvzácnější, co my máme,“ vyzdvihl. Což byla vlastně hlavní myšlenka celé akce.

Kolektivně pak pojali házenkáři i závěrečnou děkovačku, kterou vedl Karel Nocar ve vikinském stylu islandských fotbalistů…

720p 360p
Na Štvanici se děkovalo netradičně islandským stylem

720p 360p
Anketa mezi fanoušky: Jak si užili akci Hvězdy pro legendy?

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze