Vémola po tvrdé prohře: Zhroutil se mi sen. Nevím, co bude dál | iSport.cz
nit
9. listopadu 2019 • 23:18

První slova Vémoly po tvrdé prohře: Zhroutil se mi sen. Nevím, co bude dál

Autor: nit, Ondřej Němec
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Kladno - České Budějovice: Bitka! Na Kladně se to servalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovák Attila Végh vzal Karlosu Vémolovi v našlapané O2 areně všechno, o čem snil. Végh poslal soupeře k zemi po 127 sekundách a ovládl Zápas století, historický hit československé MMA. „Nevím, co na to teď říct. Attilovi se splnil sen, můj se zhroutil,“ povzdechl si Vémola v šatně po zápase, před kterým Végha označil za zloděje, jenž mu chce všechno vzít. A tak se stalo…Český Terminátor byl poprvé v životě knokautován. Na Zápas století se čekalo devět měsíců, ale pak bylo brzy hotovo. Nejslavnějšímu bojovníkovi česko-slovenské scény se nepodařilo přenést boj na zem a po tvrdém pravém háku v polovině prvního kola bezvládně padl.

„Karlíto do mě rýpal, dokud ve mně znovu neprobudil neandrtálce,“ řekl hned po zápase Végh.

Ostrý průběh mače rychle vystřídal rozjitřenou atmosféru před zápasem. Na místě byli Radek Štěpánek s Nicole Vaidišovou nebo Marek Jankulovski. Vémola se v hale objevil už několik hodin před zápasem a v dobré náladě se šel projít po ploše kolem oktagonu, aby se pozdravil s přáteli, kteří jej přišli podpořit. Když ale fanoušci v publiku uviděli svého hrdinu, neváhali a vyrazili k němu pro společnou fotku.

Végha ke kleci doprovodil zpěvem rapper Rytmus . Vémola původně vyjednával, že by jej do boje vyprovodil Karel Gott . Zemřelou legendu však nechtěl nikým nahradit, a proto zůstal u klasické melodie z filmu Terminátor a skladby Carmina Burana od Carla Orfa.

Jenže na místě, kde před bojem nosí svítící Terminátorovo oko, měl Vémola brzy po začátku zápasu červenou odřeninu. Végh vládl od začátku, Vémola byl otřesený, k soupeři se nemohl dostat a nakonec inkasoval rozhodující úder.

Zničený Vémola přímo ze šatny: Asi jsem zamrznul davem. Sen je pryč. F*uck!

„Neměl mě čím překvapit. Attila je zpátky!“ hlásil Végh po zápase přímo z klece.

Během pár momentů Végh na českého Terminátora navalil starosti, kterého trápily posledních pět měsíců od červnové tvrdé porážky s Američanem Virgilem Zwickerem. „Řeknu na rovinu: Nikdo mi nevěřil. Říkali mi: I když prohraješ, budeš náš šampion,“ hlásil Végh. „Věřil mi můj tým, rodina, nejbližší a věrní fanoušci.“

Teď leží těžká porážka na Vémolovi, který ukončil sérii jedenácti výher v řadě a prohrál po čtyřech letech, poprvé od krachu se Švédem Jackem Hermanssonem.

Pro Vémolu měl být sobotní večer vrcholem kariéry. Co se bude dít teď, je nejasné. „Nevím, co bude dál. Vždy, když jsem kousek od cíle, tak bum...“ řekl Vémola.

Jisté je, že Végh kariéru nekončí, jak hned po zápase potvrdil. Na úvahy o případné odvetě s Vémolou je ale ještě brzy. „Já takové věci neřeším, máme čas,“ řekl Végh.

Karlos Vémola se z prohry vzpamatovával jen těžko
Karlos Vémola se z prohry vzpamatovával jen těžko

SESTŘIH: Attila Végh - Karlos Vémola. Slovák ovládl Zápas století

Větrovský o Atillovi: Dokáže si získat lidi všude, i v Čechách

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud