Oktagonu dominovali Češi! Ovládli všechna finále, slaví Bledá i Růžička | iSport.cz
Marek Stodůlka
4. července 2020 • 23:30

Oktagonu dominovali Češi! Ovládli všechna finále, slaví Bledá i Růžička

Autor: Marek Stodůlka, ON
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuvěřitelné bitvy zakončily úspěšný projekt! Superfinále Oktagonu Underground v brněnské Bobycentrum aréně přineslo deset výborných zápasů. Všechna čtyři finále ovládli bojovníci z České republiky. Neuvěřitelná cesta popelky tuzemského MMA Terezy Bledé i vycházející hvězdy v podobě běsnícího Tadeáše Růžičky tak skončila vítězně.Perfektní atmosféra, výborné zápasy, prostě superfinále se vším všudy. Diváci v brněnské Bobycentrum aréně se od začátku vyvrcholení projektu Oktagon Underground určitě nenudili. Už předzápasy přinesly tvrdé knokauty Jana Malacha a talentovaného Sebastiana Fapša nebo například sedmnáct strhů na zem v podání šampiona Davida Kozmy, což byl rekord celé několikatýdenní akce. To nejdůležitější ale přišlo na řadu teprve poté, finále jednotlivých pyramid.

Nejočekávanější střet a hlavní zápas večera poprvé v historii Oktagonu obstaraly ženy. A neuvěřitelné se stalo skutečností. Osmnáctiletá amatérka Tereza Bledá po skalpech Lucie Pudilové a Magdaleny Šormové přemohla také Lucii Szabovou. Královnou podzemí se tak stala dívka, která ještě nikdy nevstoupila do profesionální klece. Zápas byl opravdu velmi těsný, jeden rozhodčí jej dokonce nabodoval jako remízu. Podle mnohých fanošků měla slavit Szabová, strhy na zem však však v očích rozhodčích přisoudily vítězství Češce. Mladá hvězda se tak mohla radovat i se svým trenérem Andrém Reindersem.

Českou republiku reprezentoval zejména právě tým zkušeného devětatřicetiletého kouče. Hned ve třech ze čtyř finálových soubojů totiž vyslal do klece své svěřence, a všichni splnili úkoly na jedničku. Jediným bojovníkem z jiné tělocvičny byl Matouš Kohout, který se postaral o největší překvapení turnaje, ve finále přitom vůbec nemusel nastoupit.

Daniel Škvor, král podzemí v těžké váze
Daniel Škvor, král podzemí v těžké váze

Naskočil však místo zraněného Lea Brichty a Ronalda Paradisera po skvělém výkonu porazil na body. „Taktika vítězí. Jsem lucky král, ale asi to takhle mělo být,“ okomentoval v kleci celou situaci.

Taktický duel naopak nenabídli Tadeáš Růžičkou a Marco Novákem. Zejména český bijec se doslova utrhl ze řetězu a do slovenského protivníka naletěl od první vteřiny. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy však podle svých slov dodržel, co si s trenérem domluvili.

„Byl to gameplan. Čtyři zápasy, čtyři knokauty. Lidi se mi smáli, když jsem říkal, že to jdu vystřílet, podceňovali mě. Teď mluvte!“ začal Růžička pozápasový rozhovor. „Chodil jsem furt domů doje**nej, nemohl jsem ani boxovat. Extrém. Po prvním zápase mi nešlo hnout palcem a všechny klouby jsem měl nateklý jak balon,“ přiznal pak náročnost celé pyramidy.

Nejtěžší váhovou divizi bez větších problémů ovládl Daniel Škvor, který předvedl nejsuverénnější cestu celou pyramidou. Po ukončení v prvním a poté ve druhém kole si připsal další knokaut v úvodní tříminutovce. Ivana Langera ze startu rozhodil přesnými kopy na nohu, a když se blížil konec kola, poslal jej podruhé k zemi. Rozhodčí už poté otřeseného Slováka nenechal v duelu pokračovat. Češi tak přemohli východní sousedy poměrem čtyř ku nule.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud