13. června 2020 • 22:51

Senzace v podzemí! Popelka Bledá překonala obě královny českého MMA

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SPECIÁL k derby: trumf Slavie? Schranz! Jak na hlavičkové monstrum Krejčího?
Krejčí o tvrdé práci. Byl to sen, řekl Vitík po trefě. Co stav Kairinena?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po jedničce mezi českými bojovnicemi překonala Tereza Bledá i dvojku. Poté, co před dvěma týdny porazila na body UFC veteránku Lucii Pudilovou, na sobotním turnaji ukořistila výhru stejným způsobem i nad mimořádně zkušenou a úspěšnou MMA válečnicí Magdalenou Šormovou. „Příběh popelky českého MMA pokračuje!“ prohlásil po napínavém zápase moderátor a promotér Ondřej Novotný. V hlavním klání večera porazil Leo Brichta Matouše Kohouta ve finále pyramidy do 80 kg.Napínavé klání jak má být! Ženský duel Terezy Bledé s Magdalenou Šormovou byl mimořádně vyrovnaný. Po rozhodnutí bodových sudích bylo ale jasné, že málo uvěřitelné se stalo skutkem. Po skalpu Lucie Pudilové si totiž Bledá připsala další cenné vítězství. První kolo sice nejspíš prohrála a ve druhé tříminutovce se ji spustila krev z nosu, několika strhy protivnice k zemi ale vycházející hvězda převážila misky vah na svou stranu.

„Příběh popelky českého MMA pokračuje!“ prohlásil po výhře osmnáctileté MMA amatérky moderátor a promotér Ondřej Novotný.

Poražená Šormová přijala prohru bez sebemenších vytáček. Na otázku, co rozhodlo o bodové prohře, odpověděla bez váhání: „Takedowny (strhy k zemi). Myslím, že ty v druhém kole. Tereza je rozhodně silná. Dělala to technicky správně a já to nestihla bránit,“ přiznala jednatřicetiletá bojovnice.

Vítěz pyramidy Oktagon Underground do 80 kilogramů: Leo Brichta
Vítěz pyramidy Oktagon Underground do 80 kilogramů: Leo Brichta
Hlavní bitva večera slibovala tvrdou přestřelku, Leo Brichta s Matoušem Kohoutem ale předvedli spíše taktické šachy. Ani jeden z bojovníků se do zběsilé rvačky pustit nechtěl, na body tak po třech kolech zvítězil Brichta. Jeden z rozhodčích dokonce viděl jako vítěze Kohouta, který se snažil v zápase více tlačit, nedokázal však mladšího soupeře přinutit ke své hře. Brichta se dobře bránil, trefoval z ústupu a nechtěl klinčovat na pletivu, kde by se mohl dostávat do problémů.

Ani poražený Kohout neměl problémy prohru přijmout. „Podle mě tam dal víc než já. Byl na mě skvěle připravený a díky tomu vyhrál,“ komentoval výsledek zkušený bojovník, který se před několika dny stal poprvé otcem.

Asi nejsuverénnější výkon večera předvedl Matěj Peňáz ve finále váhy do 90 kilogramů. Jakuba Klaudu trefil hned v úvodu tvrdým předním direktem, po kterém už soupeři nedal vydechnout. Za minutu a tři vteřiny se tak sedmadvacetiletý Klauda sesunul potřetí k zemi, což znamenalo výhru Peňáze na KO.

Všichni vítězové pyramid se za tři týdny utkají v československých finále s šampiony slovenské části, o nichž se rozhodne příští sobotu.

Oktagon Underground 5 v číslech

Finálové zápasy
80 kg   Leo Brichta porazil Matouše Kohouta na body
61 kg   Tereza Bledá porazila Magdalenu Šormovou na body
70 kg   Tadeáš Růžička porazil Jakuba Dyka TKO ve druhém kole
90 kg   Matěj Peňáz porazil Jakuba Klaudu TKO v prvním kole
100 kg Daniel Škvor porazil Martina Horského TKO ve druhém kole

Superfighty
90 kg   Petr Bartoněk porazil Adriana Bartla na body
75 kg   Jan Pajtaš porazil Jozefa Janotíka na body
61 kg   Tereza Dvořáková porazila. Paulu Marčišovou na body
89 kg   Bernard Plavec porazil Tomáše Mazala KO ve druhém kole
90 kg   Ivo Crhák porazil Stanislava Maška TKO ve druhém kole

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud