Oktagon 41: Vémola vyhrál na škrcení! Titul pro dominantního Magarda

Liberecký galavečer Oktagonu měl rychlý spád. V sobotu se řada zápasů nepodívala dál než do prvního kola. Na severu Čech uspěl třeba populární Karlos Vémola, do klece se vrátil vítězně po devíti měsících a vážných zdravotních komplikacích. „Rozehřívací“ boj s Alem Matavaem nebyl zadarmo, Terminátor přežil několik tvrdých úderů v postoji, až pak doručil škrcení. Na kartě Oktagon 41 slavil i Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, stejně se vedlo domácímu oblíbenci Janu Malachovi. Na souboj v Liberci naopak nebude dobře vzpomínat Daniel Škvor. Vše vyvrcholilo titulovou bitvou v bantamu Magard vs. Lopez, ve druhém kole slavil dánský bijec.
Oktagon 41: Výsledky
HLAVNÍ KARTA
Limit: 61,2 kg | Jonas Magard (Dán.) - Gustavo Lopez (USA) | ONLINE >>>
Vítěz: Mågård (TKO ve 2. kole)
Limit: 92,0 kg | Karlos Vémola (ČR) - Al Matavao (Am. Samoa) | ONLINE >>>
Vítěz: Vémola (submise - škrcení rear-naked choke v 1. kole)
Limit: 93,0 kg | Daniel Škvor (ČR) - Dan Vinni (Velká Brit.) | ONLINE >>>
Vítěz: Vinni (submise - páka na nohu v 1. kole)
Limit: 120,2 kg | Adam Pałasz (Pol.) - Lazar Todev (Bul.)
Vítěz: Todev (na body - jednomyslně)
Limit: 73,0 kg | Ebrahim Hosseinpour (Írán) - Jan Malach (ČR) | ONLINE >>>
Vítěz: Malach (TKO v 1. kole)

PRELIMS
Limit: 93,0 kg | Jorick Montagnac (Fr.) - Mateusz Strzelczyk (Pol.)
Vítěz: Strzelczyk (KO v 1. kole)
Limit: 87,0 kg | Václav Mikulášek (ČR) - Matyas Viszlay (Sloven.) | ONLINE >>>
Vítěz: Mikulášek (KO v 1. kole)
Limit: 97,0 kg | Robin Fošum (ČR) - Nermin Hajdarpašić (Švéd.)
Výsledek: Remíza
Limit: 83,9 kg | Ondřej Raška (ČR) - Jaime Cordero (Něm.)
Vítěz: Cordero (KO v 1. kole)
Limit: 70,3 kg | Peter Gabal (ČR) - Hafeni Nafuka (Něm.)
Vítěz: Nafuka (škrcení - gilotina ve 2. kole)
FREE PRELIMS
Limit: 86,0 kg | Melvin Mané (ČR) - Szymon Broncel (Pol.)
Vítěz: Mané (TKO ve 2. kole)
Zprávy ze dne 15. dubna 2023
V prvním kole působil mnohem mohutnějším dojmem Jonas Magard. Jeho údery šly slyšet na celou halu, Lopez zřejmě teprve načítá pohyb soupeře, aby se mohl pokusit o očekávaný strh na zem. Zatím mu strategie nevycházela, ale má hodně času před sebou. První kolo by měl každopádně u bodových ztratit.
Jonas Magard nemá publikum v zádech! V Liberci ho naopak vybučeli. Zřejmě to se svým sebevědomým přístupem přehnal a pod Ještědem si tak vybrali sympaťáka Lopeze.
„Vsadil jsem na tebe kámo, vydělals mi prachy,“ zdravil bojovník UFC Machmud Muradov v zákulisí Václava „Babu Jagu“ Mikuláška, jednoho z vítězů turnaje. Zároveň se vyjádřil k zápasu Karlose Vémoly s Alem Matavaem. „Do druhé nebo třetí minuty bude konec. Ale soupeř má ránu, může se trefit.“
Bude zajímavé sledovat, zda účastníka úvodního zápasu na hlavní kartě Jana Malacha semele tlak domácího prostředí. Už při nástupu mu fanoušci vyjádřili podporu. Pro někoho může být vítaným stimulem, pro jiného nežádoucím rozptýlením.
Zatím největší ohlas vzbuzuje „Baba Jaga“ Mikulášek, který měl už tradičně velkolepý nástup, ale po první kombinaci ho soupeř sebral a hodil k zemi. Od té doby si v prvním kole drží Matys Viszlay převahu v dominantní pozici.
Hodně smolný zápas pro „Andrése“ Rašku. Po téměř dvou letech se vrátil do klece a hned inkasoval takto brutální knockout. Muž, kterého po většinu kariéry trápí zranění, bude muset najít vnitřní motivaci znovu vstoupit do klece a nastartovat svou kariéru. Jak silným soupeřem byl Jaime Cordero, to ukáže až budoucnost. Ve střední váze debutoval.
Navzdory tomu, že turnaj teprve začal, je atmosféra v liberecké Home Credit Aréně výborná a většina sedadel už má své majitele. Hlasitým potleskem teď fanoušci přivítali i německého borce Hafeniho Nafuku. Je znát, že hlad po turnaji Oktagonu byl pod Ještědem velký.
Zprávy ze dne 14. dubna 2023
Podle informací iSport.cz došlo u váhového limitu exponovaného zápasu Karlos Vémola vs. Al Matavao doslova k turbulentním změnám. Ještě ve čtvrtek večer platila smluvená hodnota 89 kilogramů, ale nakonec se oba tábory domluvily na novém limitu 92 kilogramů. Je to patrné i z předzápasových grafik.
Český Terminátor byl připravený i na původní podmínky, ale nakonec už doshazovat nemusel. Zato jeho sok z Americké Samoy hrubě překročil i posunutý limit. Boj však podle bezprostředního vyjádření Vémoly proběhne. Matavaa čeká finanční postih, který poputuje na konto soupeře.