Vaculík se po roce opět postaví na start Dakaru, chce do cíle | iSport.cz
26. listopadu 2019 • 19:41

Vaculík se po roce opět postaví na start Dakaru, chce do cíle

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2
INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď? INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podruhé v kariéře se automobilový jezdec Boris Vaculík postaví na start slavné Rallye Dakar. Loni mu slibně rozjetou soutěž pokazila havárie v osmé etapě, tentokrát věří, že ho nic podobného nepotká a dojede úspěšně do cíle.„První start v roce 2018 pro nás skončil nehodou, která mě ještě dlouho budila,“ řekl Vaculík na dnešní tiskové konferenci v Praze. „Teď trochu nevíme, do čeho jdeme. Saúdská Arábie je pro nás nová. Chceme dojet do cíle a věříme, že když se nám to povede, špatné do nebude,“ uvedl bývalý autokrosový jezdec.

Vaculík se na start postaví s vozem Ford F150 a navigátorem Martinem Plechatým. „Na voze jsme intenzivně pracovali a pracujeme i nadále. Oproti loňsku jsme udělali určité změny, pokoušeli jsme se dostat blíže k limitu,“ řekl Vaculík, jehož speciál má například nový motor, pérování a je lehčí.

Boris Vaculík a Martin Plechatý se chystají na svůj druhý DakarBoris Vaculík a Martin Plechatý se chystají na svůj druhý DakarFoto ČTK

Dakarská rallye se pojede poprvé v Saúdské Arábii, takže účastníky čeká nová trať. „Doufám, že nám to bude vyhovovat. Očekáváme, že pořadatel se bude snažit udělat nám to co nejtěžší,“ řekl Vaculík.

 
Články odjinud


Články odjinud