Monako, nebo Monza? Hlasujte o nejoblíbenějším závodu v F1 | iSport.cz
20. května 2013 • 18:45

Monako, nebo Monza? Hlasujte o nejoblíbenějším závodu v F1

Autor: ivp
Který závod formule jedna je podle vašeho názoru ten nej?
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

ANKETA | Letos zavítají na devatenáct různých míst. Na devatenáct jiných Velkých cen. Nablýskané Monako, plné jachet a luxusu, tradiční italská Monza, superrychlé belgické Spa Francorchamps, noční závod v Singapuru…a další.Jaký závod formule 1 je však podle vás ten nejlepší? Zúčastněte se ankety isport.cz o hlasování o nejpopulárnějším okruhu nejrychlejšího závodu světa.

GP Austrálie
Název okruhu: Albert Park
První podnik celé sezony formule 1. Místo, kde se po testech teprve ukazuje pravé rozložení sil.

GP Malajsie
Název okruhu: Sepang International Circuit
Velká vlhkost při závodech a rizika monzunových dešťů, které mohou závod zdramatizovat i třeba předčasně ukončit (jako v roce 2009)

GP Číny
Název okruhu: Šanghaj International Circuit
Závod se dvěma dlouhými rovinkami, které pomáhají zejména aerodynamickým systémům a rychlosti. Jen výstavba přišla na 240 milionů dolarů.


GP Bahrajnu
Název okruhu: Bahrain International Circuit
Jezdí se od roku 2004, avšak poslední roky problematická Velká cena kvůli politickým protestům v ulicích. Závod, kde nechybí zeleň ani poušť a na stupních vítězů se nepije šampus.
 
GP Španělska
Název okruhu: Circuit de Catalunya
Ještě vloni jeden ze dvou závodů ve Španělsku. Po zrušení GP Evropy ve Valencii je však podnik v Barceloně jediným na španělském území. Místo, kde jsou i zrádné povětrnostní podmínky.  

GP Monaka
Název okruhu: Circuit de Monaco
Klasika formule 1. Přístavy plné jachet i taktický boj na trati, kde zvládnou předjíždět jen ti nejrychlejší a nejodvážnější.


GP Kanady
Název okruhu: Circuit Gilles Villeneuve
Místo kde celkem sedmkrát vyhrál Michael Schumacher. Po jednoleté absenci v roce 2009 se vrátil opět do kalendáře F1, což se setkalo s ryze kladnými ohlasy.

GP Velké Británie
Název okruhu: Silverstone
Domácí závod pro většinu týmů F1, které mají zázemí v Británii a jeden z vrcholů evropských podniků. Závod na území, které kdysi bývalo vojenským letištěm.  

GP Německa
Název okruhu: Nürburgring
Závod v němž se mixují průjezdy bohatou zelení i zaplněnými tribunami. Ač je Sebastian Vettel trojnásobným vítězem, domácí Velkou cenu ještě nikdy nevyhrál.

GP Maďarska
Název okruhu: Hungaroring
Náročný okruh pro všechny jezdce, kde se sice hůře předjíždí, avšak patří k součástem F1.


GP Belgie
Název okruhu: Circuit de Spa Francorchamps
Místo, z něhož sálá tradice a díky spoustě atraktivních míst na předjíždění a soubojů patří mezi světovými fanoušky k jednomu z nejatraktivnějších vůbec. Souhlasíte?

GP Itálie
Název okruhu: Autodromo Nazionale Monza
Tradiční rychlá Monza a okruh, kde je Ferrari doma. Místo kde se ochozy halí do rudé.

GP Singapuru
Název okruhu: Marina Bay Street Circuit
Nejen, že vede městem, ale závod v Marina Bay je také prvním, který se unikátně jede v noci. Koná se od roku 2008.

GP Koreji
Název okruhu: Korea International Circuit
Další z nových okruhů, na němž se závodí teprve od roku 2010. Zatím se však potýká se ztrátovostí.

GP Japonska
Název okruhu: Suzuka Circuit
Jezdí se od roku 1987 a je to jediný okruh v seriálu, který má tvar tzv. osmičky. Nedaleko se nachází i Škola bezpečného řízení Honda, kterou absolvují světoví policisté či instruktoři.

GP Indie
Název okruhu: Buddh International Circuit
Okruh otevřený v roce 2011, který letos čeká třetí ročník. Ze začátku na trati běhali při tréninku psi a jezdce obtěžoval smog, nyní ale už na ní pějí chválu.

GP Abú Zabí
Název okruhu: Yas Marina
Závod začínající za světla a končící za umělého osvětlení. Jeden z dalších luxusů F1. Trať vede i pod jedním z nejdražších hotelů světa Yas.

GP USA
Název okruhu: Circuit of the Americas
Vloni debutoval a obstál. Trať v texaském Austinu má být pilířem návratu F1 do USA.

GP Brazílie
Název okruhu: Autódromo José Carlos Pace, Interlagos
Místo strhujícího finiše ve frenetické atmosféře. Třeba jen vzpomenout na loňské rozhodnutí o titul mezi Vettelem a Alonsem, nebo pět let starý boj Hamiltona s Massou do poslední zatáčky.

Témata:  sport, formule, anketa
 
Články odjinud


Články odjinud