Sezonu formule 1 nabídnou Sport1 a Sport2, starty budou o 10 minut později | iSport.cz
26. března 2018 • 13:31

Sezonu formule 1 nabídnou Sport1 a Sport2, starty budou o 10 minut později

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Formule 1 je po zimní přestávce zpět. S novými monoposty, logem, startovními časy a mnoha dalšími změnami. Jedna věc však zůstává. Již tradičně mohou motorističtí fanoušci sledovat nejrychlejší motoristické závody na světě od úvodní sekundy prvního volného tréninku Velké ceny Austrálie po poslední stupně vítězů v Abú Dhabí živě a exkluzivně na sportovních stanicích Sport1 a Sport2.Přímé přenosy startují již tento víkend ze závodního okruhu v Melbourne. A hned na úvod se čeká pokračování loňského souboje mezi Mercedesem a Ferrari, respektive mezi Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem. Testy v Barceloně navíc naznačily, že ještě více než loni se musí počítat se třetí stájí v pořadí, Aston Martin Red Bull Racing. Diváci v České republice a na Slovensku se mohou těšit na napínavou podívanou, která je udrží u obrazovek od zhasnutí světel na startu do poslední cílové rovinky závodu.

Více Evropy, nové časy i svatozář

Fanoušky čeká v sezoně 2018 celá řada změn. Předně se mění časy startu závodů. Ty nově nezačínají v celou hodinu, ale o deset minut později. Přidaný čas před každým závodem pak nabídne více atraktivních pohledů na jezdce a členy jejich stájí v emočně vypjatých okamžicích před startem. Diváci také uvidí ještě víc závodů Formule 1 než loni. Nově se totiž pojede celkem 21 Velkých cen. Vrací se klání ve Francii a v Německu. Vypadlo naopak soupeření na okruhu v Malajsii. To vše znamená jediné – více závodů v Evropě a tím pádem i více závodů v pro české a slovenské fanoušky příjemných odpoledních hodinách.

Stanice Sport1 a Sport2 hledají největší fanoušky Formule 1

Stanice Sport1 a Sport2 ve spolupráci se závodní stájí Effective Racing připravily pro nadcházející sezonu atraktivní dlouhodobou soutěž, která fanoušky Formule 1 jejich oblíbenému sportu přiblíží ještě víc, než kdy dřív. 

Startovat bude před Velkou cenou Austrálie 25. března a poběží až do začátku září, kdy dospěje velkému vyvrcholení. Bližší detaily se fanoušci dozvědí v předzávodním studiu tuto neděli.

A na co se mohou těšit fanoušci královny motorsportu přímo na závodní dráze? Monoposty doznaly hned několika výrazných změn. Předně dostali všichni závodníci povinnou “svatozář“. Jedná se o ochranný prvek kokpitu oficiálně nazvaný HALO. Puristé se mohou bouřit, ale zde jde primárně o bezpečí jezdců. Další výraznou novinkou je konec kontroverzní “žraločí ploutve“ – tedy plochého výstupu za hlavou jezdce.

Změn doznalo i hodinové předzávodní studio Sport1 a Sport2, které před každou Velkou cenou nabízí fanouškům zábavnou show s oblíbenými komentátory Tomášem Richtrem a Števem Eiselem a experty Josefem Králem a Richardem Gondou. Diváky uvítá nové, modernější prostředí, které navazuje na re-branding celé Formule 1, která po 23 letech změnila logo.

Co zůstává stejné jako v předchozích letech, je harmonogram každého závodního víkendu. Tréninky a kvalifikační klání vysílá živě stanice Sport1, předzávodní studio a samotný závod je možné sledovat na Sport2.

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.

 

Témata:  sport, formule 1, Sport 1
 
Články odjinud


Články odjinud